خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Blíží se událost století! Policie a úřady důrazně varují před velkým nebezpečím

 Zprávy 
21. února 2015 02:00 / Jitka Jahodová
  4   0
Příliv ve Francii dosáhne hodnoty 119 Shutterstock
Nejnovější

Kvůli ochraně osobních dat zavádí některé školy zbytečná opatření

Atlantické pobřeží Francie od Baskicka a po Normandii a Lamanšský kanál začíná v těchto dnech zažívat sezónu vysokých přílivů. Ta vyvrcholí 21. března, kdy se například v zálivu Saint-Malo odehraje největší příliv a odliv tohoto století. Přílivy dnešních dnů označují francouzská média ale pouze za ochutnávku toho, co se na pobřeží odehraje za měsíc.

Již včera přilákalo „přírodní divadlo“ do oblastí přílivů obrovské množství turistů a místních zvědavců. Úřady a policie ovšem varují, aby byli návštěvníci velmi obezřetní. Meteorologická služba uvedla, že přílivová vlna může mít výšku čtyřmetrového domu a může se pohybovat rychleji než cválající kůň. Stejně rychle se mořská voda opět stáhne zpět a neopatrní přihlížející by se mohli dostat do velkých problémů.

Pobřežní oblasti se připravují na možné záplavy a mají nachystané pytle s pískem a zátarasy. Mimořádně impozantní divadlo se dá pozorovat v okolí Hory sv. Michala, kde se při odlivu obnaží mořské dno až do vzdálenosti 10-15 kilometrů od pobřeží. Vyšším přílivem je pověstný pouze Fundajský záliv v Kanadě.

Velký příliv výrazně závisí na počasí a rovněž od astronomických faktorů. Největší příliv a odliv je v době úplňku a novolunní, stejně tak i v době jarní a podzimní rovnodennosti. Když se oba dva zmiňované faktory sejdou, dochází k přílivu století, kdy se moře může vzdálit od pobřeží až 18 kilometrů.

Ve Francii se rozsah přílivu označuje koeficientem od 20-120. Ten, který nastane 21. března dosáhne stupně 119.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bučková a Vágner se po třech letech rozešli. Máme různé sny a touhy, říká modelka

Styl

Vyhazujete slupky od cibule do koše? Odteď už nebudete

Dům a zahrada

Pěstujte hloh pro okrasu i zdraví. Jeho plody jsou naprosto excelentní

Zavřít reklamu