خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Charismatický krasavec našel návod, jak zachránit řeckou ekonomiku! A poradce má opravdu nečekaného!!

 Zprávy 
17. února 2015 05:00 / Jitka Jahodová
  13   4
George Clooney řecké vlády ...  Youtube
Nejnovější

Kvůli ochraně osobních dat zavádí některé školy zbytečná opatření

O Řecku, jeho dluhové krizi a postojích nové levicové vlády se už popsaly tuny papíru a pravděpodobně bude toto téma rezonovat napříč Evropou ještě dlouhou dobu. Ale rozhodně tímto článkem nechceme do diskuse na toto téma dále přispívat. Na serveru iDNES se však včera objevil titulek, který nás doopravdy pobavil. Pokud jste jej nezaznamenali tak zněl: „Řeckou kasu nově střeží holohlavý krasavec se srdcem Karla Marxe“.

Pokusili jsme se na toto sdělení podívat trochu z jiného pohledu. Předně musíme ponechat zejména na čtenářkách, zda se opravdu jedná o krasavce. Z reakcí pod článkem je patrné, že je titulek trochu zavádějící a nezdá se, že by ženy při pohledu na něj omdlévaly touhou. Ale dobře, objektivně rozhodnout zda je, či není krasavec asi opravdu nelze.

To druhá informace týkající se střežení řecké kasy je již trochu zajímavější. Vzhledem k tomu, že tahle kasa zeje naprostou prázdnotou, nám nepřijde, že by se ten holohlavý krasavec při jejím střežení nějak výrazně předřel. Téměř by se chtělo říci, že hlídá u stáje, když už jsou koně dávno za dalekým obzorem. Faktem je, že to střežení má odhadem tak deset let zpoždění, protože dnes už vcelku není co střežit!

Ale opravdu půvabný je závěr titulku. Nový pan ministr Janis Varufakis má srdce Karla Marxe. Podle jeho vlastního vyjádření mu Marx učaroval už v dětství a ukázal mu svět, ve kterém žijeme, z jiné perspektivy. No tak to je jak pro samotné Řeky, tak i pro celou EU opravdu skvělá zpráva. Kam to dopracovali marxističtí ekonomové, jsme poměrně dlouho zažívali na vlastní kůži.

Ale dejme si do souvislostí současného ministra financí, jeho neochotu platit řecké dluhy a současně lásku ke Karlíkovi Marxů s jedním z nejznámějších výroků tohoto autora Komunistického manifestu z roku 1875 (Kritika Gothajského programu)„… až zdroje sdruženého bohatství potečou plným proudem, společnost bude moci vepsat na svůj prapor: „Každý podle svých možností, každému podle jeho potřeb“!

A najednou to celé začíná dávat smysl. Zdroje bohatství (rozuměj ze všech zemí EU) již plným proudem tekly a tečou. No, a když se má platit, tak pan ministr použije druhou část tohoto citátu a sdělí nám, že možnosti (splácet) nemá Řecko žádné. Ale současně má nemalé potřeby, které mu zatím všichni štědře platíme! A tak je Marxova historická myšlenka vlastně v případě Řecka téměř naplněna.

Z tohoto pohledu je tento „George Clooney řecké vlády“, jak ho označil bývalý starosta Athén Nikitas Kaklamanis, mužem na svém místě. Dokonce to vypadá, že už moc neschází, aby se mu ten Marxův, téměř 150 let starý blábol, podařilo uvést do praxe.

Tedy za peníze prakticky celé Evropy.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bučková a Vágner se po třech letech rozešli. Máme různé sny a touhy, říká modelka

Styl

Vyhazujete slupky od cibule do koše? Odteď už nebudete

Dům a zahrada

Pěstujte hloh pro okrasu i zdraví. Jeho plody jsou naprosto excelentní

Zavřít reklamu