Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

 Zprávy 
19. listopadu 2018 04:04 / Marie Popelková
  1   2
Sněžit by mělo už i v nížinách, řidiče může zaskočit náledí Depositphotos
Teplý podzim je podle všeho definitivně za námi. Teď si naopak přijdou na své všichni ti, kdo milují pořádnou zimu. Už v pondělí má totiž na většině území sněžit. A pozor by si měli dát hlavně řidiči - na cestách totiž hrozí náledí.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Podle informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) do Česka v pondělí dorazí zima se vším všudy. Mělo by být zataženo až oblačno a na většině území je třeba počítat se slabým sněžením nebo sněhovými přeháňkami. V polohách pod 300 m se mohou přechodně objevit i srážky smíšené. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 0 do -4 °C. Nejvyšší denní teploty se budou držet v rozmezi od 0 do +4 °C. A pozor! Večer se může ojediněle vytvořit náledí.

Na sníh se mohou lidé těšit také v úterý, a to na většině území. V polohách pod 400 m budou postupně srážky smíšené nebo dešťové, ojediněle i mrznoucí. Teploty budou stejné jako v pondělí a rovněž se může někde objevit náledí na silnicích.

Středa slibuje podle meteorologů zataženou až oblačnou oblohu. Na většině území se vyskytne déšť se sněhem nebo sněžení a ojediněle budou srážky i namrzat. Nejnižší noční teploty budou +1 až -3 °C, nejvyšší denní teploty pak 0 až +4 °C.

V podobném duchu by mělo vypadat počasí i ve čtvrtek. Obloha bude převážně zatažená, místy se objeví slabé sněžení nebo mrholení, a to i mrznoucí. Pozor na mlhy, které mohou rovněž namrzat. V noci teploty klesnou na +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 1 do 5 °C.

A co se týká vyhlídek na pátek a následující víkend, slibují meteorologové zataženo až oblačno, ojediněle mrholení, a to i mrznoucí. Místy se objeví mlhy, které mohou namrzat. Postupně na horách místy, jindy jen ojediněle může být i polojasno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od +2 do -3 °C. Přes den bude rtuť teploměru ukazovat 0 až +5 °C.

Z hlediska měsíční předpovědi má být následující týden jedním z nejchladnějších. Podobně chladno by pak mělo být ještě v týdnu od 10. do 16. prosince.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová oslavila Valentýna ve spodním prádle

Styl

Některé potíže se dají řešit aromaterapií. Oleje připravené z přírodního základu mají velkou sílu

Dům a zahrada

Pokojové rostliny, které nemůžete zahubit přeléváním

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu