Merkelová chce Maďarsko připravit o jeho nejdůležitější právo

 Zprávy 
18. září 2018 04:08 / Jitka Jahodová
  7   7
Orbán tvrdí, že EU chce Maďarsko připravit o ochranu hranic Depositphotos
Maďarský premiér Viktor Orbán označil za nepřijatelné, že Evropská unie chce připravit Maďarsko o jeho právo chránit své vlastní hranice. Orbán tak podle agentury Reuters reagoval na návrhy německé kancléřky Angely Merkelové posílit unijní pohraniční agenturu Frontex při ochraně vnějších hranic EU.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

„Vítáme, že Evropská unie místo kvót na přerozdělování migrantů konečně obrací pozornost k ochraně hranic," řekl Orbán. „Nicméně není správné, že bychom měli přijít o naše právo chránit hranice a že Brusel chce místo nás převzít odpovědnost," dodal.

Premiér také prohlásil, že chce tento postoj vyjádřit i na neformálním summitu prezidentů a premiérů EU v Salcburku, kde se bude jednat rovněž o migraci.

Německá kancléřka Merkelová a rakouský kancléř Sebastian Kurz v neděli v Berlíně uvedli, že chtějí zlepšit ostrahu vnější hranice EU. Německo podle kancléřky sdílí priority rakouského předsednictví včetně zlepšení ostrahy vnější hranice EU.

Evropská komise navrhuje zvýšit počet zaměstnanců agentury Frontex na 10.000. Kurz v Berlíně řekl, že cílem je tohoto čísla dosáhnout do roku 2020.

Německá média spekulovala, že by Merkelová s Kurzem mohla hovořit také o maďarském premiérovi Orbánovi. Evropský parlament minulou středu schválil doporučení, aby země EU zahájily proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení unijních hodnot. Kurz byl dlouho považován za Orbánova spojence, před hlasováním ale podpořil zahájení procedury proti Budapešti.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová oslavila Valentýna ve spodním prádle

Styl

Některé potíže se dají řešit aromaterapií. Oleje připravené z přírodního základu mají velkou sílu

Dům a zahrada

Pokojové rostliny, které nemůžete zahubit přeléváním

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu