Nečekaná reakce: Hnutí ANO chce obnovit jednání o vládě s ČSSD

 Zprávy 
14. dubna 2018 04:38 / Marie Popelková
  0   3
ČSSD nabídku ANO na obnovu jednání ještě zváží Internet
Poté, co před několika dny zkrachovala jednání o případné vládě hnutí ANO s ČSSD, nastal nečekaný zvrat. Po bouřlivé debatě uvnitř hnutí ANO se širší vedení ANO rozhodlo pokusit se obnovit rozhovory s ČSSD. Sociální demokraté prý nabídku zváží.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Důvody nečekaného zlomu jsou jasné. Sám Andrej Babiš přiznal, že jedinou možností na stole je kabinet podporovaný hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD) a KSČM. Jenže části představitelů ANO se spolupráce s SPD doslova příčí.

"SPD není dobrá varianta. Ta nás poškodí, poškodí to celou zemi, poškodí to ANO," řekl například poslanec ANO Rostislav Vyzula. Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová zase řekla, že podpora či tolerance ze strany SPD je pro ni nejméně vhodnou formou sestavování vlády. Pro další jednání s SPD a KSČM přitom byl prezident Miloš Zeman, který tuto cestu premiérovi v demisi a předsedovi hnutí ANO opakovaně doporučoval. Jenže část hnutí ANO tento názor rozhodně nesdílela.

Nový postoj ANO pokusit se o vládě znovu jednat s ČSSD ostře zkritizoval předseda SPD Tomio Okamura. "ČSSD je strana ověnčená skandály, nikdy neplnila sliby a dlouhodobě nemůže garantovat hlasy svých poslanců," napsal ČTK. Zda ale k obnovení debat mezi ANO a ČSSD nakonec skutečně dojde, je zatím nejasné.

Sociální demokraté si podle předsedy strany Jana Hamáčka představu ANO rádi vyslechnou. "ČSSD je vždy otevřena serióznímu jednání ve prospěch země a jejích obyvatel," napsal na Twitteru Hamáček. Statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola předpokládá, že Babiš představí nástin nových podmínek. "Teprve poté se rozhodneme, zda se vrátíme k jednacímu stolu," uvedl Zimola pro ČTK.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Potvora z Modrého kódu dostala ochutnat vlastní medicínu!

Styl

Noční počůrávání dětí: Co je ještě v pořádku a kdy už jít k lékaři?

Dům a zahrada

Trápí vás často bolesti hlavy? Vypěstujte si doma migrénovník

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu