Nejčernější den manželky prezidenta!

 Zprávy 
04. března 2017 03:00 / Jitka Jahodová
  0   0
Hrob na bratislavském hřbitově Slavičí údolí Wikipedie
Že byl prezident Gustáv Husák ženatý, se většina veřejnosti paradoxně dozvěděla až po tragické smrti jeho manželky Viery Husákové.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Překladatelku a publicistku si Husák vzal za svoji zákonitou ženu po desetileté známosti. Asi by žili na „psí knížku" až do smrti, ale na naléhání okolí a prý i na přání Leonida Brežněva se Husák oženil. Svatba byla skromná, bez jakékoli publicity a pouze ve čtyřech lidech. Manželé a dva zaměstnanci z Úřadu vlády.

Paní Viera ani jako manželka hlavy státu nepřesídlí natrvalo do Prahy. Naopak bydlí v Bratislavě a do hlavního města létá prezidentským speciálem jen na víkendy. Takto manželé žijí dva roky až do osudné nehody.

První dáma při návštěvě Lázní Bardějov uklouzne a zlomí si ramenní kost. Úraz není vážný, ale přesto se Husáková rozhodne pro léčbu v Bratislavě. Jenže v té době je nad městem velká mlha, pilot vrtulníku nezvládl přistávací manévr a skončil v kukuřičném poli. Všichni pasažéři včetně pilota při nepodařeném přistání zahynuli.

Viera Husáková byla druhou prezidentovou manželkou. Třetí už potom Gustáv Husák nehledal. Ostatně, on byl přece "ženat" s jeho milovanou komunistickou stranou.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kde a s kým zažívá Aňa Geislerová intenzivní štěstí?

Styl

Vyzkoušejte terapii mrazem, je to skvělá prevence nemocí

Dům a zahrada

Sháníte zajímavou venkovní dekoraci? Vyrobte si sněhuláka z plastových kelímků

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu