Televize se pustila do války s prezidentem

 Zahraniční 
29. ledna 2017 05:00 / Jitka Jahodová
  3   6
Trump chová k americkým médiím stejnou náklonnost jako Miloš Zeman k těm našim Shutterstock
Americký prezident Donald Trump se týden po svém nástupu do funkce opřel do médií. Podle Trumpa se chovají jako opoziční strana.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

V programu televize CBN News řekl, že velká část médií podvádí a lže. To z nich prý dělá částečně opoziční stranu.

Není prvním americkým prezidentem, který vyjádřil médiím otevřené nepřátelství. Richard Nixon nazýval média nepřítelem a prezident Lyndon Johnson si stěžoval, že pokud by jednou přešel suchou nohou přes řeku Potomac, vyšla by druhý den zpráva s titulkem "Prezident neumí plavat."

Podle historiků je Trumpova válka s médii pouze týden po jeho nástupu do funkce ojedinělá, neboť mnozí předchozí prezidenti se alespoň snažili vyvolat zdání, že jsou vůči médiím vstřícní. Historik a ředitel prezidentské knihovny Lyndona B. Johnsona Mark Updegrove, řekl, že Trump se už během předvolební kampaně a přechodného období netajil se svými pocity k médiím. A dodal, že prezident očividně vynechá ve vztahu s médii tradiční líbánky.

Profesor historie David Greenberg řekl, že média od 60. až 70. let byla vždy kritická vůči prezidentům a považovala za svůj úkol nutit prezidentskou administrativu k odpovědnosti. Kritika médií může mít ohlas u prezidentových stoupenců, ale Trumpova kritika je podle něj přehnaně velká. Televize CNN nazvala Trumpovu kritiku válkou s médii.

Zdá se, že Donald Trump chová k americkým médiím stejnou "náklonnost" jako Miloš Zeman k těm našim! Ostatně, ono se mnohdy opravdu není čemu divit!

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kde a s kým zažívá Aňa Geislerová intenzivní štěstí?

Styl

Máme dětem radit u první vážné známosti?

Dům a zahrada

Vánoční prostírání ve tvaru stromečku. Geniálně jednoduché, jednoduše geniální

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu