Nejlepší český seriál roku je tady!

Hodně pošmourno a hodně tajemno! Seriál Pustina odstartoval
 Zprávy 
31. října 2016 03:00 / Youtube
  0   0
Letošní klání o nejlepší tuzemský seriál vyhraje pravděpodobně HBO s temnou Pustinou. Proč? Nebojí se Česko zobrazovat z odvrácené strany.
Nejnovější

Nové překvapení po summitu v Helsinkách. Tohle asi čekal málokdo

Pustina, která odstartovala v neděli, je výjimečná hlavně proto, že se při vykreslování naší země odvážila jít hodně daleko. Došla dál, než v současnosti uváděný Rapl, který se zastavil uprostřed cesty. Projektu se společně ujali režiséři Ivan Zachariáš a Alice Nellis a natočili mix psychologického rodinného dramatu a krimi.

Když se starostka severočeské vesnice, Hana Sikorová, ocitne na vrcholu svého boje proti velké těžební společnosti nabízející obyvatelům obce vysoké odstupné výměnou za opuštění jejich domovů postavených na ložiscích hnědého uhlí, zmizí její čtrnáctiletá dcera Míša. Pátrání po dceři Hanu po letech mírumilovného soužití s ostatními přivede k pochybnostem ohledně celé komunity, která se pod vlivem událostí začíná rozpadat a ukazovat svou pravou tvář. Objasňování záhady příběh rozvětvuje do několika prolínajících se dějových linií, gradujících do nečekaných souvislostí. Tolik stručný náhled do seriálu.

Na festivalu v Torontu sklidil seriál bouřlivé ovace, i když z tamější obce českých emigrantů se ozývaly hlasy, že seriál ukazuje naši zemi v příliš špatném světle. A pravda je, že Pustina si opravdu servítky nebere.

V roli starostky uvidíme Zuzanu Stivínovou, její dceru si zahrála Eliška Křenková. V dalších rolích se objeví Eva Holubová, Štěpán Benoni, Petra Špalková, Leoš Noha či Miroslav Vladyka.
slj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Styl

Jak dostat make-up z kosmetických štětců? Pomůžou i věci, které máte běžně doma

Dům a zahrada

Nátěr starého kovu nemusí být věda. Poradíme vám, jak na to

1. Kim Kardashian vydělala přes 100 miliónů za 5 minut

2. Pavel Trávníček se chystá k moři a pak honem do práce

3. Simona Krainová přivítá příští víkend všechny holky ve Žlutých lázních

4. Tereza Kostková a její pracovní léto. Žádný make-up, ani sluníčko

5. Lucie Bílá už se zase tulí ke svému kolouškovi

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn