Ministryně Marksová-Tominová vymyšlí další nesmysl! Zřejmě musí za každou cenu zničit to málo, co v našem státě ještě funguje!

Udělat něco dobře paní ministryni moc nejde, ale poničit to co funguje zvládne bez potíží...
 Zprávy 
10. března 2016 05:00 / Česká televize
  100   30
Nejnovější

Nové překvapení po summitu v Helsinkách. Tohle asi čekal málokdo

Začíná se to v tomhle státě pod taktovkou Sobotkových socialistů bohužel stávat již takovou tradicí. Lidé přemýšlejí jak si zjednodušit a zpříjemnit práci a jakmile to vymyslí a systém začne fungovat, přijdou nějací snaživí „myslitelé“, kteří usoudí, že je nutné to hezky sešněrovat do nepotřebných a nesmyslných paragrafů.

Těmi přemýšlivými lidmi v tomto případě myslíme zaměstnavatele a zaměstnance, kteří se dohodnou na tzv. „home office“, tedy na práci z domova. Zaměstnavatel je spokojený, zaměstnanec ještě více, protože nemusí ráno letět do práce a vše si v klidu udělá v domácím prostředí. A pokud jsou obě strany této dohody gramotné a normální, tak vše bez problémů funguje k úplné spokojenosti zúčastněných.

V ten moment ovšem nastupují do akce ti „snaživci“, v tomto případě naši odboráři a naše paní ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová. To, že vše bez problémů a ke spokojenosti všech funguje je jim z nějakého záhadného důvodu trnem v oku. Podle nich je práce z domova v zákoníku práce upravena jen vágně, pouze jedním paragrafem, a tak ponechává oběma stranám moc volnosti. To ovšem ti lehkoživkové z odborů nemohou jen tak nechat být. Volnost. No kde to jsme? Je přece nutné chránit zaměstnance. A tak začnou volat po nápravě a najdou si partnera, který to má v hlavě stejně pomotané, jako oni sami, tedy naší paní ministryni. A výsledek spojení odborářských trubců se socialistickou myslitelkou, se dostavil. Vyhovující stav se bude upravovat novelou zákoníku práce tak, aby se z něj stal vztah nevyhovující. A to vše ve jménu konání dobra, o které, jako v mnoha jiných případech, vůbec nikdo nestojí!

A tak bude mít zaměstnavatel nově povinnost například zajistit (přeloženo zakoupit) a pravidelně udržovat technické vybavení, se kterým zaměstnanec doma pracuje, hradit související náklady, například připojení k internetu či telefon, ale také třeba nějak vyřešit otázku bezpečnosti práce, aby nedocházelo k úrazům. Ale žádná ze stran není úplně nakloněna nějakému "vizitýrování" po bytech. Úplně idiotský je pak požadavek odborů formulovaný do věty: „Firma nesmí dopustit, aby byl zaměstnanec kvůli práci z domova izolovaný od kolegů, a musí mu zajistit možnost se s nimi pravidelně setkávat“. Co by měl zaměstnavatel dělat? Posílat nám domů soudružské návštěvy? Nebo by měl šéf firmy povinnost přijít nejméně jednou denně na kafe? Nebo co? Ale hlavně. Co je komu proboha do toho!?

Proč si všichni ti pachatelé dobra myslí, že jsou chytřejší než všichni ostatní? A proč musí stále, úplně zbytečně a ještě navíc úplně blbě zasahovat do věcí, které fungují? Kdo o to stojí!?

Paní ministryně by si opravdu měla zažádat o změnu jména na Marxovou! V hlavě to má totiž stejně pomotané jako její slavný jmenovec.
jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Styl

Jak dostat make-up z kosmetických štětců? Pomůžou i věci, které máte běžně doma

Dům a zahrada

Nátěr starého kovu nemusí být věda. Poradíme vám, jak na to

1. Kim Kardashian vydělala přes 100 miliónů za 5 minut

2. Pavel Trávníček se chystá k moři a pak honem do práce

3. Simona Krainová přivítá příští víkend všechny holky ve Žlutých lázních

4. Tereza Kostková a její pracovní léto. Žádný make-up, ani sluníčko

5. Lucie Bílá už se zase tulí ke svému kolouškovi

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn