Každý může být taxikářem? V Estonsku to půjde!

 Byznys & Finance 
04. března 2016 02:30 / redakce
  1   0
Moderní aplikace pronikly i do taxi služeb. Taxify.eu
Nejnovější

Turecká krize se přelévá dále, rekordně padá další měna

Privátní řidiči taxi budou brzy schváleni v Estonsku, a to jako v první zemi na světě. V této zemi tak budou moci řidiči bez kompletní taxi licence vozit zákazníky. Na přijetí daného zákona se v Estonsku podílely společnosti Taxify a Uber poskytující aplikace, díky níž se zákazníci snadno spojí se řidiči taxi.

Aplikace zároveň slouží jako taxametr. V řadě zemí ovšem tyto služby naráží na tamní zákony, Estonsko však nyní těmto moderním službám dává zelenou.

Služba Taxify se pohybuje na trhu přibližně patnácti taxi společností. V Praze působí již půl roku. Za tu dobu dokázala svým klientům nabídnout nejnižší ceny na trhu. Základní jízdné činí 30 korun, za kilometr si potom účtuje 14 korun, což je téměř polovina povoleného pražského maxima (28 korun). Za minutu čekání zaplatí klienti standardní 4 koruny. Platbu zprostředkovává Taxify elektronicky. Cena se přitom odvíjí, podobně jako u společnosti Uber, od vlastních tarifů, na které musí taxikář přistoupit. Na rozdíl od ní ovšem nemění své ceny podle aktuální poptávky.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Styl

Nevylévejte víno, které jste nedopili. Můžete ho ještě nevšedně využít

Dům a zahrada

Oživte zahradu záhonem bylinek! Které nesmějí chybět?

Zavřít reklamu