Tajná dohoda mezi USA a Ruskem? Překvapivý výrok, který bychom rozhodně nečekali, mnohé naznačuje. O co tady doopravdy jde?

 Zprávy 
02. března 2016 04:30 / Jitka Jahodová
  8   3
Svými slovy John Brennan mnohé překvapil Wikipedie
Nejnovější

Švýcarsko odmítlo občanství dvěma muslimům, nechtěli podat ruku

Takové výroky vysoce postavených lidí z USA se jen tak často neslyší. Šéf CIA John Brennan přiznal to, co je pro mnohé Američany a jejich příznivce naprosto nemyslitelné. Podle Brennana mohou západní země zcela klidně důvěřovat Rusku. Brennan dokonce pro média prozradil, že USA a Rusko jsou v úzkém kontaktu v boji proti mezinárodnímu terorismu. Putin se sice prezentuje agresivní politikou vůči Západu, ale jistá dávka spolupráce tam prý přece jenom, ač se to na prvý pohled nezdá, je.

„Pokud budeme dostávat informace o hrozbách vůči ruským občanům nebo diplomatům, budeme je varovat. Totéž udělají oni pro nás, " říká šéf CIA. Spolupráce obou velmocí se prý vyplatila hlavně během zimních olympijských her v Soči. O jakou hrozbu konkrétně šlo, a zda hrozil nějaký útok na sportovce, odmítl Brennan přiblížit.

Navzdory geopolitickým neshodám popsal spolupráci šéf CIA jako "věcnou, informativní a velmi úspěšnou." V dobách, kdy mnozí hovoří o nové studené válce je tento výrok opravdu hodně překvapivý.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Styl

Ne všechny prošlé potraviny patří do koše. Které nemusíte vyhazovat?

Dům a zahrada

Jaké nářadí nesmí na zahradě chybět? Poradíme vám s výběrem

Zavřít reklamu