Obrovské tajemství Jiřího Sováka, který by slavil 95. narozeniny odhaleno! Málokdo o něm věděl!

 Zprávy 
29. prosince 2015 03:30 / redakce
  0   1
S Miroslavem Horníčkem tvořil Sovák nerozlučnou dvojici Archiv ČT
Nejnovější

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Neopakovatelný, ale svůj byl herec Jiří Sovák. Včera by oslavil 95. narozeniny. Letos v září to bylo už patnáct let, co zemřel. Málokdo ale tušil, že trpěl jistou "vášní" či spíš závislostí, a přesto to na něm nikdo nepoznal. Hrál vždy skvěle a připravený.

"Málokdo tušil, že Jirka měl hodně blízko k alkoholu. Nedá se říct, že by byl přímo alkoholik, ale abstinent tedy rozhodně nebyl," prozradila inStory.cz jedna z hereček, která s ním poměrně často hrála a také jezdila zájezdová představení.

"Jirka měl kolikrát tak nakuleno, ale jak vyšel na jeviště, nikdo to nepoznal. Snad jen v malých divadlech diváci, kteří seděli v první řadě z něj mohli něco cítit. Ale on byl velký profík. Jednou se ale tak ožral, že ani nevěděl, kdo je, kde je a co je za den a rok. Narvala jsem do něj na zájezdu před představením dvě česnečky a kafe, aby se z toho trochu dostal. No a uplynuly dvě hodiny a byl skvělý a hrál fantasticky," prozradila herečka.

"A dokonce jednou v divadle byl tak ožralej, ale on normálně artikuloval, pohyboval se. Jen mu prostě vypadával text, tak jsem mu vždycky nahodila a on se chytal. A diváci se smáli, mysleli si, že je to součást hry," prozradila tajemství bývalá kolegyně.

Ani jeho poslední manželka Andulka, která s ním byla 40 let, to s ním neměla lehké. Jak často přiznává, Sovča byl cholerik, občas něco rozbil, ale jí nikdy neublížil.

"Jednou si pamatuju, že řval tak, až přeřval nahlas puštěnou televizi i zavřená okna a lidi se před barákem zastavovali a dívali se do patra, kdo to tak křičí. A úplně kvůli blbosti. Pak se uklidnil a bylo po křiku," podotkla další kolegyně.

Jiří Sovák se léta nestýkal se svým synem, hercem Jiřím Schmitzerem, který měl také velké problémy s alkoholem a před mnoha lety opilý srazil autem člověka, který pak zraněním podlehl. To mu nebyl schopen otec nikdy odpustit. I když sám pil, za volant nikdy pod vlivem nesedl. V tom byl ten rozdíl.

Jiří Schmitzer zase nemohl otci odpustit, že opustil bývalou ženu a vzal si Andulku. I když Sovák tvrdil, že tu poznal v době, kdy předchozí vztah už nefungoval.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Styl

Syrečky a jejich vliv na naše zdraví

Dům a zahrada

Jak v interiéru pracovat s neutrálními barvami, aby to nebyla nuda

Zavřít reklamu