خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Hrozivý scénář! Tajné služby odhalily plány Islámského státu

 Zprávy 
20. listopadu 2015 04:30 / Jitka Jahodová
  13   5
Chemický útok ve velkém městě by byl obrovskou tragédií... Shutterstock
Nejnovější

Merkelová chce Maďarsko připravit o jeho nejdůležitější právo

Teroristická organizace Islámský stát se s mimořádným odhodláním pokouší vyvinout chemické zbraně. K tomu účelu zřídila za pomoci vědců z Iráku, Sýrie a jiných částí regionu instituci určenou na výzkum a zkoušky těchto zbraní. Pro tiskovou agenturu AP to uvedli nejmenovaní představitelé irácké a americké tajné služby.

Toto úsilí Islámského státu vyvolává obavy, že IS podnikne chemické útoky na velká evropská města. Francouzský premiér Manuel Valls dnes varoval, že islámští extremisté nebudou váhat takové zbraně při útocích použít. „Terorismus zasáhl Francii ne proto, co dělá v Iráku a Sýrii, ale proto, čím je. Víme, že je zde i riziko použití chemických nebo biologických zbraní," řekl Valls.

Jak řekli američtí představitelé, nejsou přesvědčeni, že IS skutečně dokáže vyvinout sofistikované zbraně jako například nervové plyny, které jsou k teroristickému útoku na civilní cíl nejvhodnější. IS zatím na bojištích v Iráku a Sýrii použil yperit, známý také jako hořčičný plyn. I ten by však byl schopen způsobit ve velkých aglomeracích obrovské zrtáty na životech! Iráčtí představitelé vyjádřili obavy, že extremisté už ovládají obrovská území v Iráku a Sýrii a mají tedy svobodu ve výběru lokalit, které jsou vhodné na zřízení laboratoří a výrobu tohoto druhu zbraní. Rovněž údajně disponují širokou škálou expertů, civilních i vojenských, kteří jim pomáhají.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bučková a Vágner se po třech letech rozešli. Máme různé sny a touhy, říká modelka

Styl

Domácí úkoly aneb jak neotrávit sebe ani dítě

Dům a zahrada

Vypěstujte si vlastní sladidlo bez kalorií

Zavřít reklamu