خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Rusko krvácí, domácí oligarchové i západní kapitalisté z něj stahují své peníze! Přežije ztrátu 100 miliard dolarů?

 Byznys & Finance 
08. září 2014 05:50 / redakce
  21   5
Vladimír Putin hraje o všechno, zatím ještě drží několik trumfů. Foto: ČTK / AP
Nejnovější

Hilšerovi se Senát vyplatí. Kolik dostane?

Pokud se vám zdálo, že neomezený ruský vládce Vladimír Putin má ukrajinskou válku pevně pod kontrolou, mýlíte se. On sám si určitě nepřeje, aby boje nezasáhly ruskou ekonomiku. Jenže ruské banky a společnosti už několik měsíců krvácí. Zatím se to nejeví jako velká katastrofa, ale jen ruská centrální banka očekává, že do konce roku zmizí z Ruska až 100 miliard dolarů.

Vladimír Putin proto nyní hraje dvojí hru. Na jednu stranu se chlubí příměřím, které mělo na východě Ukrajiny platit od pátku, na straně druhé ale nedává jednoznačně ruce pryč od války a pořád existují indicie, že tuto válku v zákulisí aktivně podporuje. Jeho popularita doma v Rusku je nejvyšší od nástupu do prezidentského úřadu. Ruská ekonomika se nicméně propadá do nejhorších čísel od nástupu světové ekonomické krize v roce 2008.

Komentátoři západních médií se vzácně shodují v tom, že Putin nyní nemůže ukončit ukrajinskou válku, i kdyby chtěl. Pověst Ruska je natolik poškozená, že ani okamžité zastavení bojů nepovede k rychlému zotavení ekonomiky. A pokud by Putin přispěl ke klidu zbraní, ekonomické problémy země by byly až příliš na očích. I z tohoto důvodu ruskému prezidentovi vyhovuje chaos na východě Ukrajiny. Právě díky tomu – a díky umné propagandě – si může udržovat vysokou popularitu.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Styl

Bezva trik s citronem. Proč ho máte dávat před použitím do mikrovlnné trouby?

Dům a zahrada

Super tipy na využití zavařovacích sklenic v domácnosti

Zavřít reklamu