Připravte se na nejhorší! Český rozhlas má vlastní vyděrače: vyfotí rádio a budou chtít vaše peníze!

 Média 
08. září 2014 00:00 / redakce
  10   2
Peter Duhan zavádí nové pořádky. Foto: ČTK / Roman Vondrouš
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Přijdou třeba do vaší oblíbené hospody, vyfotí si rádio (i kdyby bylo jen jako dekorace) a pak začnou vyhrožovat. Že to zní to jako scéna z béčkového filmu? Jenže to je realita. Český rozhlas se rozhodl bojovat proti neplatičům a najal si na to vymahače ze společnosti Credit One.

Český rozhlas sice už dnes vyinkasuje z povinných poplatků od lidí a firem kolem dvou miliard korun ročně, ale ani to veřejnoprávnímu kolosu evidentně nestačí. Už v srpnu proto rozeslal do schránek domácností dopis, ve kterém vyzývá k placení koncesionářských poplatků a další se chystá rozeslat ještě v průběhu září. Ani to ale není všechno, a tak si na drobné podnikatele a živnostníky najal právě vyděrače z firmy Credit One.

Vyděrači nebo jak je tato společnost nazývá "terénní pracovníci", dostanou od rozhlasu seznam podnikatelů a začnou slídit po jednotlivých provozovnách. Jejich úkol je jednoduchý. Najít a vyfotit rádio v provozovně. Český rozhlas potom porovná údaje se seznamy koncesionářů, a pokud nebude provozovna mezi platícími, začne s vymáháním.

Výsledek je už předem jasný. Český rozhlas sice možná vybere pár korun navíc, ale získá reputaci společnosti, která spolupracuje s jednou z nejhorších vyděračských firem na trhu. Ředitel rozhlasu Peter Duhan by se nad sebou měl nejspíš vážně zamyslet, zda se chce stát prvním šéfem rozhlasu v historii, který zavedl mafiánské praktiky.
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová oslavila Valentýna ve spodním prádle

Styl

Některé potíže se dají řešit aromaterapií. Oleje připravené z přírodního základu mají velkou sílu

Dům a zahrada

Pokojové rostliny, které nemůžete zahubit přeléváním

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu