Připravte se na nejhorší! Český rozhlas má vlastní vyděrače: vyfotí rádio a budou chtít vaše peníze!

 Média 
08. září 2014 00:00 / redakce
  10   2
Peter Duhan zavádí nové pořádky. Foto: ČTK / Roman Vondrouš
Nejnovější

Průmyslová výroba v ČR v říjnu překvapila

Přijdou třeba do vaší oblíbené hospody, vyfotí si rádio (i kdyby bylo jen jako dekorace) a pak začnou vyhrožovat. Že to zní to jako scéna z béčkového filmu? Jenže to je realita. Český rozhlas se rozhodl bojovat proti neplatičům a najal si na to vymahače ze společnosti Credit One.

Český rozhlas sice už dnes vyinkasuje z povinných poplatků od lidí a firem kolem dvou miliard korun ročně, ale ani to veřejnoprávnímu kolosu evidentně nestačí. Už v srpnu proto rozeslal do schránek domácností dopis, ve kterém vyzývá k placení koncesionářských poplatků a další se chystá rozeslat ještě v průběhu září. Ani to ale není všechno, a tak si na drobné podnikatele a živnostníky najal právě vyděrače z firmy Credit One.

Vyděrači nebo jak je tato společnost nazývá "terénní pracovníci", dostanou od rozhlasu seznam podnikatelů a začnou slídit po jednotlivých provozovnách. Jejich úkol je jednoduchý. Najít a vyfotit rádio v provozovně. Český rozhlas potom porovná údaje se seznamy koncesionářů, a pokud nebude provozovna mezi platícími, začne s vymáháním.

Výsledek je už předem jasný. Český rozhlas sice možná vybere pár korun navíc, ale získá reputaci společnosti, která spolupracuje s jednou z nejhorších vyděračských firem na trhu. Ředitel rozhlasu Peter Duhan by se nad sebou měl nejspíš vážně zamyslet, zda se chce stát prvním šéfem rozhlasu v historii, který zavedl mafiánské praktiky.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Divadelní kostýmy vyměnili za kostýmy čerta, Mikuláše a anděla. Kdo z muzikálových herců zlobil...

Styl

Zdravotní přínosy pravidelného sexu. Jaká je skutečnost?

Dům a zahrada

Výběr přikrývky není snadný. Jiná se hodí pro alergiky, jiná pro lidi s nemocnými klouby

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu