Reklama
Reklama
Elvisův poslední Cadillac
Shutterstock

Život legendy byl jeden velký mejdan, který skončil předčasnou smrtí!

19. ledna 2016 03:30 / Zprávy
Před 81 lety se narodil král rokenrolu Elvis Aaron Presley. Muž s ojedinělým hlasem, který zemřel v pouhých dvaačtyřiceti letech. Mnozí jeho fanoušci se ovšem s jeho smrtí nikdy nesmířili a hlásají, že Elvis je stále naživu. Vůči expertům mají nespočet logických argumentů. Ať už Elvis oslavuje někde v ústraní anebo shlíží na své fanoušky z pěveckého nebe, jeho věhlasnému image to nikterak neubírá na síle.

Elvis se narodil do chudých poměrů, ale sudičky mu vlastně přály. Zpěvák pocházel z dvojčat, ale byl to jeho bratr, který si při narození vybral černého Petra a přišel na svět mrtvý. Počátky Elvisovy pěvecké kariéry byly ovlivněny gospelovými písněmi, do kterých se zamiloval, ale mohutně se rozjela s podpisem smlouvy s RCA Victor Records v roce 1966. Jeho hvězda začala strmě stoupat vzhůru a hned s prvním singlem s názvem „Heartbreak Hotel“ dobyl Ameriku.

Tak jak strmě stoupala zpěvákova kariéra, stoupala bohužel i jeho vášeň k alkoholu, drogám a v neposlední řadě i tělesná váha. Všechno dohromady se stalo Elvisovi osudné. V roce 1977 byl nalezen ve své koupelně mrtev. Obecně se má za to, že zemřel na následky předávkování barbituráty.

Po jeho smrti zřídila bývalá podnikavá manželka Priscilla, v Gracelandu muzeum, jako Elvisův odkaz. To je dodnes druhou nejnavštěvovanější budovou v USA, hned po Bílém domě.

A nejzajímavější fakta z jeho života?
Elvis po skončení střední školy pracoval jako řidič. Jeho prvý kontrakt za něj musel podepsat otec, neboť Elvis byl mladistvý.
Kromě hudby miloval bojové umění. Měl tři černé pásy v karate a sám byl instruktorem.
Během své vojenské služby v západním Německu se seznámil se svojí budoucí manželkou, které v té době bylo pouhých čtrnáct let.
Vzali se v roku 1967 a měli spolu dceru Lisu Marii. Pár se rozvedl v roce 1973.
Ve svých 22 letech si koupil svůj ranč Graceland, kde postavil místnost s umělým vodopádem a speciální televizní stěnu, na které mohl sledovat více kanálů najednou.
Elvis nikdy nevystupoval jinde než v Severní Americe. Důvod byl jeho manažer Tom Parker, který byl přistěhovalec a bál se, že by se nemohl vrátit zpět do Států.  
slj | inStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tahle známá česká zpěvačka bude zase kojit!

Celebrity

Ultrahřebec Usain Bolt má klidně tři za večer!

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou