خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Ve sporu o platech řidičů kamionů je rozhodnuto • Zprávy / inStory.cz
 

Ve sporu o platech řidičů kamionů je rozhodnuto

Podle Ťoka by tuzemské dopravce směrnice zlikvidovala
 Zprávy 
16. února 2018 04:35 / Česká televize
  0   1
Řidiči kamionů nedostanou mzdu podle států, kterými projedou. Dopravce by to zlikvidovalo. Česká republika chce do poloviny roku vyjmout dopravní služby z působnosti směrnice EU o vysílání pracovníků.
Nejnovější

Tomáš Sokol kritizoval nápad Pirátů prolomit mlčenlivost advokátů

خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Dálková tranzitní doprava by neměla regulaci podléhat, uvedl ministr dopravy v demisi Dan Ťok. Pokud by totiž čeští řidiči dostávali minimální mzdu podle toho evropského státu, kterým projíždějí, ohrozilo by to konkurenceschopnost tuzemských přepravních firem.

Řidiči kamionů, kteří pracují tři a více dní v měsíci mimo svou vlast, by podle směrnice EU měli dostávat minimální mzdu té země, kde působí. Nařízení je součástí změn v oblasti mobility v Unii, které Evropská komise představila loni na konci května.

Komise tehdy svým návrhem na minimální mzdu vyslyšela přání především Francie a Německa, jejichž podnikatelé si dlouhodobě stěžují na levnou konkurenci hlavně ze střední a východní Evropy. 

Podle europoslankyně Martiny Dlabajové (ANO) byla směrnice původně určená jako ochranářské opatření některých evropských zemí pro pracovníky dlouhodobě zaměstnané v cizině, například stavební dělníky, a nikoliv řidiče kamionů, kteří během jediného dne projedou i více zemí.

Kdyby směrnice platila i pro řidiče, bylo by to podle ministra Ťoka pro tuzemské dopravce likvidační. „Jde o narušení volného pohybu zboží a služeb. Pokud doprava ve směrnici zůstane, byrokratické a mzdové podmínky české dopravce zlikvidují,“ uvedl.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Populární britský zpěvák Mika natočil klip, jaký byste od něj asi nečekali!

Styl

Dostaňte do dětí vitaminy. Prozradíme jak

Dům a zahrada

Chcete doma vypěstovat avokádo? Obrňte se trpělivostí

1. Eliška Bučková: Nejdřív make-up a pak pocení ve fitku

2. Kateřina Stočesová a další osobnosti se svými dětmi se nahrnuly do kina

3. Owen Wilson: Hollywoodský herec zavinil evakuaci hotelu. Víme proč

4. Petra Vraspírová si Vojtka vzít nechce

5. Seriálová kráska sexy jako nikdy předtím!