Nejlepší český seriál roku je tady!

Hodně pošmourno a hodně tajemno! Seriál Pustina odstartoval
 Zprávy 
31. října 2016 03:00 / Youtube
  0   0
Letošní klání o nejlepší tuzemský seriál vyhraje pravděpodobně HBO s temnou Pustinou. Proč? Nebojí se Česko zobrazovat z odvrácené strany.
Nejnovější

Schwarzenberg k Zemanovi: Názory mít může, ale ať je nepronáší v zahraničí

Pustina, která odstartovala v neděli, je výjimečná hlavně proto, že se při vykreslování naší země odvážila jít hodně daleko. Došla dál, než v současnosti uváděný Rapl, který se zastavil uprostřed cesty. Projektu se společně ujali režiséři Ivan Zachariáš a Alice Nellis a natočili mix psychologického rodinného dramatu a krimi.

Když se starostka severočeské vesnice, Hana Sikorová, ocitne na vrcholu svého boje proti velké těžební společnosti nabízející obyvatelům obce vysoké odstupné výměnou za opuštění jejich domovů postavených na ložiscích hnědého uhlí, zmizí její čtrnáctiletá dcera Míša. Pátrání po dceři Hanu po letech mírumilovného soužití s ostatními přivede k pochybnostem ohledně celé komunity, která se pod vlivem událostí začíná rozpadat a ukazovat svou pravou tvář. Objasňování záhady příběh rozvětvuje do několika prolínajících se dějových linií, gradujících do nečekaných souvislostí. Tolik stručný náhled do seriálu.

Na festivalu v Torontu sklidil seriál bouřlivé ovace, i když z tamější obce českých emigrantů se ozývaly hlasy, že seriál ukazuje naši zemi v příliš špatném světle. A pravda je, že Pustina si opravdu servítky nebere.

V roli starostky uvidíme Zuzanu Stivínovou, její dceru si zahrála Eliška Křenková. V dalších rolích se objeví Eva Holubová, Štěpán Benoni, Petra Špalková, Leoš Noha či Miroslav Vladyka.
slj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Koptík chce točit svůj filmový příběh!

Styl

Vzniku zubních kazů lze zabránit i přírodní cestou. Máme skvělý tip

Dům a zahrada

Neničte své motory špatnou naftou! Jak poznat tu kvalitní?

1. Dara Rolins si užívá na Bali. Fanoušci si zase užívají pohled na její vypraceované tělo!

2. Herečka Emma Stone se stane novou tváří Louis Vuitton!

3. Vévodkyně Kate čelí skandálu kvůli strýci, který napadl svou manželku!

4. Podle Heidi Klum se se sexuálním obtěžováním setkala většina žen

5. Podívejte se, jak šikovnou a krásnou sestru má zpěvačka Celeste Buckingham