Nejlepší český seriál roku je tady!

Hodně pošmourno a hodně tajemno! Seriál Pustina odstartoval
 Zprávy 
31. října 2016 03:00 / Youtube
  0   0
Letošní klání o nejlepší tuzemský seriál vyhraje pravděpodobně HBO s temnou Pustinou. Proč? Nebojí se Česko zobrazovat z odvrácené strany.
Nejnovější

Putin telefonicky děkoval Trumpovi

Pustina, která odstartovala v neděli, je výjimečná hlavně proto, že se při vykreslování naší země odvážila jít hodně daleko. Došla dál, než v současnosti uváděný Rapl, který se zastavil uprostřed cesty. Projektu se společně ujali režiséři Ivan Zachariáš a Alice Nellis a natočili mix psychologického rodinného dramatu a krimi.

Když se starostka severočeské vesnice, Hana Sikorová, ocitne na vrcholu svého boje proti velké těžební společnosti nabízející obyvatelům obce vysoké odstupné výměnou za opuštění jejich domovů postavených na ložiscích hnědého uhlí, zmizí její čtrnáctiletá dcera Míša. Pátrání po dceři Hanu po letech mírumilovného soužití s ostatními přivede k pochybnostem ohledně celé komunity, která se pod vlivem událostí začíná rozpadat a ukazovat svou pravou tvář. Objasňování záhady příběh rozvětvuje do několika prolínajících se dějových linií, gradujících do nečekaných souvislostí. Tolik stručný náhled do seriálu.

Na festivalu v Torontu sklidil seriál bouřlivé ovace, i když z tamější obce českých emigrantů se ozývaly hlasy, že seriál ukazuje naši zemi v příliš špatném světle. A pravda je, že Pustina si opravdu servítky nebere.

V roli starostky uvidíme Zuzanu Stivínovou, její dceru si zahrála Eliška Křenková. V dalších rolích se objeví Eva Holubová, Štěpán Benoni, Petra Špalková, Leoš Noha či Miroslav Vladyka.
slj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kráska Nikol Buranská ukázala všem spodní prádlo!

Styl

Inspirace na zajímavé technické dárky pro muže

Dům a zahrada

Dárek lze zabalit do vlastnoručně vyrobené krabičky. Je to hračka

1. Modelka Jitka Nováčková vyměnila českou zimu za exotickou dovolenou!

2. Nikol Švantnerová utekla před vánočním stresem do Paříže!

3. Herečka Amy Schumer se toho nebojí! Na Instagramu ráda vystavuje své nedokonalé tělo!

4. Eliška Bučková ukázala luxusní opálené tělíčko, které si hýčká rybář Jakub Vágner

5. Manželka Tomáše Kluse pořádně dře na své postavě!