Nejbohatší česká politička vysoudila na státu miliony! Není prostě korupce jako korupce...

Věra Jourová má jistě, na rozdíl od většiny našich spoluobčanů, dost důvodů k úsměvu!
 Zprávy 
14. října 2014 11:35 / Foto: Facebook
  55   13
Nejnovější

S výsledkem voleb nejsou lidé spokojeni

Víte, který ze současných českých politiků má nejvyšší plat? Není to ani prezident Miloš Zeman, ani předseda vlády Bohuslav Sobotka, do kapsy je oba strčí nová česká eurokomisařka Věra Jourová!

Ta si totiž podle odhadů přijde v Bruselu měsíčně na více než půl milionu korun, navíc si k této, pro našince neuvěřitelné částce, můžete připočíst desetitisícové příspěvky například na bydlení, cestování atd. A pokud stále jen nevěřícně zíráte, tak po skončení mandátu bude Věra Jourová dostávat ještě tři roky odstupné v podobě 55 % jednoho měsíčního platu!

Jako třešnička na tomto finančním eurodortu je pak už jenom informace, že každý eurokomisař má nárok na doživotní penzi ve výši převyšujícím 90 tisíc korun... Bývalí eurokomisaři (jako například pan Špidla) tak musí doufat, že Evropská unie ještě pár let v současné podobě vydrží a nerozpadne se.

A jak se na takový post dostat? Stačí působit neúspěšně ve státní správě, být odvolána a nakonec dokonce obviněna z korupce! Věra Jourová totiž pracovala jako náměstkyně pro místní rozvoj na ministerstvu pro místní rozvoj, z této funkce byla odvolána po opakovaných stížnostech tehdejšího ministra Radko Martínka.

A teď přichází to nejzajímavější: od 13. října 2006 do 16. listopadu 2006 byla ve vyšetřovací vazbě kvůli kauze Budišov. Korupce Věry Jourové se nakonec neprokázala a stíhání v létě 2008 skončilo konstatováním, že se skutek nestal. Přibližně měsíc trvající vazba se však pro nynější eurokomisařku stala zlatým dolem, protože soud následně přiznal Jourové 3,6 milionu korun jako náhradu majetkové újmy!

Také jste byli tak nadšení, když jsme s velkou pompou do EU před deseti lety vstupovali? Věříme, že Věra Jourová skáče nadšením ještě dnes...
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Gregorová žádá Koptíka, aby ji nechal na pokoji!

Styl

Bolestivé hemeroidy. Proč vznikají a jak je léčit?

Dům a zahrada

Nastydnout může i váš pes. Jak nemoci předcházet

1. Krásná Iva Kubelková skončila v nemocnici!

2. Sexy modelka Kendall Jenner září ve vánoční kampani kosmetického gigantu!

3. Ed Sheeran měl nehodu, ruší světové turné!

4. Zpěvačka Mariah Carey okradena! Přišla o více než milion korun!

5. České celebrity se daly do politického boje! Podívejte se, kdo všechno šel k volbám!