Zase ty hidžáby! Případ muslimek v Čechách má pokračování! Neuvěřitelná drzost, kterou budeme muset zacálovat my všichni!

Budoucnost českých škol!? Ilustrační foto
 Zprávy 
29. března 2016 05:00 / Česká televize
  354   29
Ten případ se táhne už někdy od podzimu roku 2013 a zdá se, že ještě zdaleka nekončí. Možná si vzpomenete na dvě muslimské „studentky“ jimž zdravotnická škola v Praze v Ruské ulici nepovolila nosit do vyučování hidžáb s tím, že to školní řád nepovoluje. Obě muslimské dívky - třiadvacetiletá Somálka a pětadvacetiletá Afghánka to považovaly za porušování svých práv a náboženských svobod. Ze školy nakonec odešly.

Obou dívek se tehdy vehementně zastala naše paní ombudsmanka Šabatová, která je známá tím, že o lidských právech a jejich dodržování ví úplně všechno. Podle ní bylo, je a bude zakazovat na školách halení do hidžábů diskriminace a o tomto svém názoru, přes který podle ní „vůbec nejede vlak“ se několikrát i z obrazovky ČT pokusila národ přesvědčit. Dlužno říci, že zcela bez úspěchu. O její pravdě není přesvědčen ani její zástupce JUDr. Křeček, který její neochvějnou jistotu nesdílí, spíše naopak. Paní ombudsmanka je ovšem přesvědčená, že její názor je jediný správný.

Celá aféra s tím drastickým porušováním lidských práv po jistém čase utichla a domnívali jsme se, že o ní již nikdy neuslyšíme.

Opak je pravdou. Podle posledních správ nebyla paní Šabatová jedinou spravedlivou a neomylnou. Jako druhá taková se ukazuje Mgr. Radka Korbelová Dohnalová, Ph.D., advokátka z Tábora, která se jedné ze studentek ujala a začátkem tohoto roku podala u Obvodního soudu pro Prahu 10, žalobu. Termín projednání zatím není znám. Dlužno říci, že paní či slečna magistra není žádnou začátečnicí. Problematikou ochrany lidských práv se zabývala již při svém dlouhodobém působení ve vládních i nevládních organizacích a patří i mezi spoluzakladatele Ligy lidských práv. Je to tedy zkušená bojovnice proti všemu bezpráví na celém světě a přilehlém i vzdálenějším vesmíru. Zajímavé je, kde se k ní dostala jakási zahraniční studentka a kdo bude platit palmáre.

I když v tomto případe zřejmě bude magistra Dohnalová toto bezprecedentní znásilnění lidských práv obhajovat „pro bono“, tedy dobrovolně, bez nároku na odměnu, a to jenom z přesvědčení o své pravdě.

Můžeme než doufat, že soudce Obvodního soudu v Praze 10 projeví více zdravého rozumu než tyto dvě lidsko-právní bojovnice a žalobu zamítne. Ať již to však dopadne jakkoli, je téměř jisté, že některá ze stran podá odvolání, poté možná i dovolání jako mimořádný opravný prostředek a dá se očekávat, že by celý případ mohl nakonec skončit u Ústavního soudu.

A i když paní advokátka bude pracovat zadarmo, to je ostatně její věc, pak soudy rozhodně zadarmo nejsou. A levné také ne.

Ve svém výsledku tedy celou soudní tahanici o to strašné bezpráví na někom, kdo by chtěl sice žít a studovat v naší společnosti, ale podle svých vlastních středověkých pravidel, zaplatíme všichni!
jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Roční princezna Charlotte na první cestě do zahraničí. Je tak je sladká!

Krimi

Nečekaný úlovek na dálnici D8! Policisté odhalili dodávku napěchovanou běženci!

Sport

Tak takhle sexy jste ji ještě neviděli! Ohromí vás to více, než její výborné výkony

1. JDE Z NÍ STRACH! Na veřejnost uniklo video, ve kterém Angelina Jolie mluví o znásilnění a rituálech plných...

2. Eva Herzigová je ve 43 letech stále v kurzu! Na týdnu módy v Miláně byla ozdobou přehlídky.

3. Bude mít Sex ve městě pokračování? Sarah Jessica Parker promluvila!

4. Jak vypadají světové celebrity BEZ MAKE-UPU? Některé byste ani nepoznali!

5. Paris Hilton zářila na přehlídce! Vypadala fantasticky a do kapsy strčila i o polovinu mladší modelky