خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Podivná spravedlnost! Opravdu naše soudy měří každému stejným metrem? Podle této kauzy to tak rozhodně nevypadá! • Zprávy / inStory.cz
 

Podivná spravedlnost! Opravdu naše soudy měří každému stejným metrem? Podle této kauzy to tak rozhodně nevypadá!

Pan Novák je, zdá se, poměrně vysmátej...
 Zprávy 
14. března 2016 05:00 / Česká televize
  52   7
Nejnovější

Babiš žaluje slovenský list o milion eur

خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Na případ bývalého senátora a starosty Chomutova Alexandra Nováka si jistě ještě vzpomenete. Panu starostovi bylo prokázáno přijetí úplatku 42 milionů korun za prapodivný prodej akcií společností Severočeská energetika a Severočeská plynárenská společnost, německé firmě VNG Leipzig.

Proti skandálním rozsudku prvého stupně, který pana starostu v prosinci 2010 odsoudil pouze k podmínečnému dvouletému trestu a peněžité pokutě 5 milionů korun se Novák, kterému se to zdálo i tak trochu moc odvolal, ale tvrdě narazil. Krajský soud mu v odvolacím řízení uložil „flastr“ ve výši čtyř let nepodmíněně a pětimilionovou pokutu potvrdil. Tu Novák uhradil takříkajíc levou zadní, ale přesto, že se o to hodně snažil, tak nástupu do věznice neunikl. V dubnu 2013 jej policie zadržela z obavy, že by se mohl snažit před trestem uprchnout do zahraničí a převezla jej do věznice na Pankráci. Po dvou letech, v květnu 2015 pak byl za poněkud nezvyklých okolností, kdy za něj složil společenskou záruku motorkářský klub Gryphons, z vězení propuštěn.

Když si to tedy shrneme, tak pan bývalý senátor a starosta prokazatelně přijal úplatek ve výši 42 milionů, z něj uhradil pokutu 5 milionů a zbývajících 37 milionů „někde“ zůstalo. Zabavovat majetek podle soudu nešlo, protože vše vlastní firmy, které Novák přepsal na manželku a příbuzné a on sám je chudák zcela nemajetný. Novák si tedy odseděl 2 roky, přičemž 37 milionů mu zůstalo za nehtama! Za každý rok, který strávil v kriminálu, tedy získal nejméně 18 500 000 korun. To zase není tak špatná odměna.

Okolnosti jeho podmínečného propuštění byly natolik nestandardní, že na chomutovského okresního žalobce Ladislava Kosána podala pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová kárnou žalobu. Podle jejího názoru neučinil jako státní zástupce vše potřebné k tomu, aby ochránil veřejný zájem, což si lze přeložit tak, že ve veřejném zájmu bylo zkorumpovaného politika nepropouštět. Kárný senát dospěl k závěru, že Kosán skutečně zaviněně porušil povinnosti státního zástupce. A tak jej potrestal. Snížil mu plat o celých 10 (slovy deset) procent na devět měsíců. Co si o trestu asi myslí sám okresní žalobce, který v minulosti čelil obžalobně z korupce, byť nakonec neprokázané, se dá soudit i z toho, že na výsledek řízení ani nepočkal. Chomutovský soud, který jak se zdá provedl „dokazování“ před Novákovým propuštěním poměrně velkorysým způsobem, když přijal záruku bandy motorkářů a Novákových kamarádů, žádným způsobem za svůj postup potrestán nebyl.

Co k celému případu dodat? Padouch byl spravedlivě potrestán, že mu veškerý majetek v řádu desítek milionů zůstal, je jenom taková drobná vada na kráse. Okresní žalobce byl za svou odfláknutou práci také spravedlivě potrestán, protože 10 % z platu ani ne na rok, je opravdu gigantická pokuta, a tak ta naše slepá spravedlnost nakonec přece jenom zvítězila. Jak se říká. Konec dobrý, všechno dobré. Nebo snad máte jiný názor? My se nějak nemůžeme se zbavit dojmu, že v té naší nezávislé justici něco ošklivě zaskřípalo!

Nejpůvabnější tak na celém případu zůstává Kosánova věta na adresu podmínečně propouštěného, když vyslovil názor, že „… Novák měl všechny předpoklady, aby na svobodě mohl vést řádný život“!

Inu pan žalobce má pravdu. Prachy z úplatku panu exsenátorovi a exstarostovi zůstaly a za těch 37 milionů se opravdu nějakou chvíli řádný život vést dá!

My všichni ostatní blbečkové musíme takový řádný život vést za podstatně menší peníze!
jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Doktor Ox, muzikálová komedie, ve které konečně každý může milovat, koho chce

Styl

Dlouhé šaty sluší hubeným ženám i těm s kily navíc. Musíte je ale umět nosit

Dům a zahrada

Nechte psy žrát syrové maso, ne granule! Říkají zastánci barfování

1. Afterparty s Rytmusem se blíží, zbývají posledí lístky

2. Michala Suchánka na skútru zaskočil liják

3. Okamžité zeštíhlení postavy? Stačí Body Wrap Slim, který využila i Anna Slováčková

4. Míša Tomešová riskuje i v těhotenství. V podpatcích skáče přes židle

5. Nikola Uhlířová dostala práci v Thajsku