خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Na povrch se dostává další a další odporná špína! Nad tímhle zvěrstvem už ale zůstává rozum stát! • Zprávy / inStory.cz
 

Na povrch se dostává další a další odporná špína! Nad tímhle zvěrstvem už ale zůstává rozum stát!

Příprava malých teroristů
 Zprávy 
09. března 2016 04:00 / Česká televize
  115   11
Nejnovější

Placená křesla pro SPD v ohrožení? Ve sněmovně se chystají změny

خرید vpn خرید vpn خرید vpn
O tom, že Islámský stát zneužívá malé děti k vykonávání poprav, se svět dozvěděl nedávno. Příběh britského chlapce, který žije v zajetí Islámského státu a jehož využívají na propagandu ve svých videích, je dostatečně známý a před nedávnem šokoval celý svět.

Strašné je, že takových dětí používá IS stovky možná tisíce. Britský server The Independent odhaduje, že jen malých britských chlapců je v zajetí džihádistů minimálně padesát. Pod nátlakem teroristů musí tyto děti snášet nelidské hrůzy a bezcitnou krutost již od útlého věku. Cíl je jasný. Potřebují dosáhnout toho, že krutost bude pro tyto děti něco naprosto přirozeného. Pro současnou generaci v ISIS jsou pak takové děti obrovskou nadějí, že budou při smrtících úderech v budoucnosti ještě mnohem krutější, než jsou současní bojovníci.

Podle nejnovější studie britské organizace Quill, která se věnuje boji proti extremismu, jsou děti nuceny účastnit se veřejných poprav a nakonec si hrát s hlavami popravených. Výzkum navázal na události kolem čtyřletého Brita, který žije v zajetí ISIS, a kterého nedávno džihádisté využili ve svém propagandistickém videu. Chlapec nechal vybuchnout do povětří auto se třemi spoutanými muži, kteří byli ISIS odsouzeni za špiónství a zradu. V posledních šesti měsících se v podobných videích objevilo až 12 dětských zabijáků.

Proces "přípravy malých teroristů" začíná již během školy, kde se chlapci učí z nekompromisních islámských osnov, z nichž byly odstraněny kresby, filozofie, společenské vědy a všechny odkazy na ateismus. Ve výcvikových táborech, kde jsou chlapci ve věku 10 až 15 let, jsou poučeni o právu šaría a jsou zde připravováni k boji. Dívky jsou pak zahalovány, jsou zavřené uvnitř budov a učí se starat o muže. Výchovný proces pokračuje tím, že jsou malí chlapci školeni, jak provést sebevražedný útok a mnohdy jsou přinuceni dát si na sebe sebevražedné vesty během stráže pro případ napadení.

A jak se malé děti k ISIS dostávají? Islámský stát se k nim dostává převážně prostřednictvím únosů. Odhad říká, že jen v červnu 2015 unesli v oblasti Mosulu v Iráku zhruba od 800 do 900 dětí ve věku od 9 do 15 let. Podle zprávy tato teroristická organizace verbuje děti i pod hlavičkou nátlaku a ze strachu z toho, že budou mučeny či znásilněny.

Autoři studie se domnívají, že organizace Islámský stát se ve svém postupu inspirovala systematickou indoktrinací dětí v někdejším nacistickém Německu. Jde o psychologický postup, aby děti přijaly jistý názor bez uvažování. Další inspirací bylo bezpochyby využívání dětských vojáků při konfliktech v Africe. Děti tam byly a stále jsou aktivně nasazovány do řad ozbrojených sil.

Tato studie má být dnes oficiálně přednesena v britském parlamentu.
jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Hůlka zabodoval! Opět ukázal, že na muzikálová prkna prostě patří

Styl

Pivo jako lék? Účinky našeho sirupu vás za pár hodin postaví na nohy

Dům a zahrada

Zbyl vám na zahradě stavební materiál? Proměňte ho v úžasné designové kousky

1. To je vrchol. Česká Barbie Myslivcová bude vařit

2. Kristýně Frejové zachránila život dcera Ráchel

3. Monika Leová nasadila neviditelná rovnátka

4. Takhle dnes vypadá hvězda Rodinných pout Tomáš Krejčíř

5. Jiří Langmajer si po autonehodě vyrazil na luxusní snídani