دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Na povrch se dostává další a další odporná špína! Nad tímhle zvěrstvem už ale zůstává rozum stát!

Příprava malých teroristů
 Zprávy 
09. března 2016 04:00 / Česká televize
  115   11
Nejnovější

Je správná doba na přijetí eura? Poslanci se nemohou shodnout

O tom, že Islámský stát zneužívá malé děti k vykonávání poprav, se svět dozvěděl nedávno. Příběh britského chlapce, který žije v zajetí Islámského státu a jehož využívají na propagandu ve svých videích, je dostatečně známý a před nedávnem šokoval celý svět.

Strašné je, že takových dětí používá IS stovky možná tisíce. Britský server The Independent odhaduje, že jen malých britských chlapců je v zajetí džihádistů minimálně padesát. Pod nátlakem teroristů musí tyto děti snášet nelidské hrůzy a bezcitnou krutost již od útlého věku. Cíl je jasný. Potřebují dosáhnout toho, že krutost bude pro tyto děti něco naprosto přirozeného. Pro současnou generaci v ISIS jsou pak takové děti obrovskou nadějí, že budou při smrtících úderech v budoucnosti ještě mnohem krutější, než jsou současní bojovníci.

Podle nejnovější studie britské organizace Quill, která se věnuje boji proti extremismu, jsou děti nuceny účastnit se veřejných poprav a nakonec si hrát s hlavami popravených. Výzkum navázal na události kolem čtyřletého Brita, který žije v zajetí ISIS, a kterého nedávno džihádisté využili ve svém propagandistickém videu. Chlapec nechal vybuchnout do povětří auto se třemi spoutanými muži, kteří byli ISIS odsouzeni za špiónství a zradu. V posledních šesti měsících se v podobných videích objevilo až 12 dětských zabijáků.

Proces "přípravy malých teroristů" začíná již během školy, kde se chlapci učí z nekompromisních islámských osnov, z nichž byly odstraněny kresby, filozofie, společenské vědy a všechny odkazy na ateismus. Ve výcvikových táborech, kde jsou chlapci ve věku 10 až 15 let, jsou poučeni o právu šaría a jsou zde připravováni k boji. Dívky jsou pak zahalovány, jsou zavřené uvnitř budov a učí se starat o muže. Výchovný proces pokračuje tím, že jsou malí chlapci školeni, jak provést sebevražedný útok a mnohdy jsou přinuceni dát si na sebe sebevražedné vesty během stráže pro případ napadení.

A jak se malé děti k ISIS dostávají? Islámský stát se k nim dostává převážně prostřednictvím únosů. Odhad říká, že jen v červnu 2015 unesli v oblasti Mosulu v Iráku zhruba od 800 do 900 dětí ve věku od 9 do 15 let. Podle zprávy tato teroristická organizace verbuje děti i pod hlavičkou nátlaku a ze strachu z toho, že budou mučeny či znásilněny.

Autoři studie se domnívají, že organizace Islámský stát se ve svém postupu inspirovala systematickou indoktrinací dětí v někdejším nacistickém Německu. Jde o psychologický postup, aby děti přijaly jistý názor bez uvažování. Další inspirací bylo bezpochyby využívání dětských vojáků při konfliktech v Africe. Děti tam byly a stále jsou aktivně nasazovány do řad ozbrojených sil.

Tato studie má být dnes oficiálně přednesena v britském parlamentu.
jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vdova Heidi Janků: Už našla místo, kde pohřbí milovaného manžela!

Styl

Tvar rtů prý o ženách prozradí mnoho věcí

Dům a zahrada

Vyvýšené záhony vaše rostliny lépe ochrání před škůdci

1. Šedá myška Andrea z Beverly Hills 90210: Šedesátka klepe na dveře! Poznali byste ji ještě?

2. Co skrývá Simona Krainová pod tmavými brýlemi? Podstoupila snad chirurgický zákrok?

3. Z herečky Patricie Solaříkové se začíná pomalu, ale jistě stávat hodně nebezpečná kost!

4. Luxusní oáza klidu: Takhle si žije česká supermodelka Hana Soukupová

5. Vašek Noid Bárta překvapil! Podívejte se, jaké má svaly!