Největší pijavice a zloduch v historii našeho státu. Konečně je jasné, kdo to je! Překvapivě, jako jeden muž, se na tom shodli koaliční i opoziční politici

Babiš je trnem v oku opozici a nově i koalici...
 Zprávy 
29. února 2016 05:00 / Shutterstock
  2837   103
Nejnovější

Sobotka má nového našeptávače nesmyslů. Pán Bůh s námi! To je dvojka za všechny prachy!

Napíšeme-li, že Andrej Babiš je nejkontroverznějším politikem ze současné vládní sestavy, nebudeme asi daleko od pravdy. Babiš je již od počátku svého vstupu do politiky trnem v oku v podstatě všem našim současným "zasloužilým" politikům.

Musíme se přiznat, že vlastně nevíme, co si o ministrovi financí naší vlády, vlastníku Agrofertu, mediální skupiny MAFRA a zakladateli úspěšného hnutí ANO, myslet. Od samého počátku působení v politice je vlastně napadán ze všech stran. Je osočován z toho, že se chce stát Velkým šéfem, nekontrolovatelným diktátorem, který si bude dělat s naším státem, co uzná za vhodné. Že bude stát, podle svého vlastního slavného výroku řídit jako firmu, a to doslova. Tedy jako vlastní firmu tak, aby z ní měl co největší osobní prospěch. A je pravdou, že to tak i mnohdy vypadá. Od chvíle, kdy se z byznysmena stal ministrem financí, zaznamenaly jeho firmy prudký nárůst dotací, které za necelé dva roky dosáhly výše dvě a půl miliardy korun. Tak prudký nárůst nezaznamenala žádná jiná soukromá firma. Že se tak dostává do střetu zájmů, není žádných pochyb.

Na druhou stranu se snaží, nebo to alespoň tvrdí, zamezit plýtvání státu, které bylo zcela nepochybně nedílnou součástí hospodářské politiky minulých vlád bez ohledu, zda pravých či levých. Současně se snaží zlepšit výběr daní. Nebo to alespoň tvrdí. Zda k tomu jím zaváděné kroky povedou či nepovedou, je zatím předčasné hodnotit. Kritizuje hospodaření ministerstev a odmítá jim přidávat peníze donekonečna s vcelku rozumným argumentem, že si mají napřed hledat úspory ve vlastním rezortu a teprve poté natahovat ruku.

Andrej Babiš (a jeho ANO) je prostě osobou, která, jak se zdá, vadí úplně všem. Opozici v prvé řadě, ale koaličním politikům rovněž. A to natolik, že všechny parlamentní strany, vcelku pochopitelně s výjimkou ANO, se rozhodly hlasovat pro novelu zákona o střetu zájmů z pera ODS, který by ukládal členům vlády převést své firmy, aby je nemohli ovládat. A najednou se nám probudil i premiér Bohuslav Sobotka a zákon hodlá on i jeho ČSSD podpořit. Že pan ministr financí vlastní jednu z největších firem u nás věděli koaliční partneři už dávno před podpisem koaliční smlouvy. To přece nebylo žádné tajemství. Tak proč jim to najednou po více než dvou letech vadí tak strašně, že si padnou do náruče Kalousek, Sobotka, Fiala, Bělobrádek, Černoch i Filip!?

Jak říkáme shora. Nějak se v tom nemůžeme vyznat. Je pan Babiš ten novodobý diktátor, zloduch a pijavice přisátá na náš stát, kterému svou činností jenom škodí!?

Nebo je naopak ten, který všem těm dlouholetým a zasloužilým zloduchům, kteří si z našeho státu dělali dojnou krávu, najednou brání v přístupu "k lizu", a to se neodpouští!?
jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Krimi

Tři děti a dospělí se přiotrávili v hořícím domě!

Styl

Sebeláska jako cesta ke spokojenému životu

Dům a zahrada

Pár tipů k zalévání rostlin

1. Dcera Eminema vyrostla do krásy. Podívejte se, jak je podobná tátovi!

2. Průšová se pochlubila super žhavou fotkou v bikinách! Tělo má lepší než před 15ti lety!

3. Okouzlující Reese Witherspoon oslavila 41. narozeniny! Pravá blondýnka vypadá na dvacet!

4. Sexy moderátorka zpráv TV Prima čeká miminko! Těhotenství tajila celých 5 měsíců!

5. Krainová sesadila z trůnu Verešovou! Sebrala jí zlaté žezlo!