Michaela Jílková se nedala a známému přisluhovači politiků to pořádně nandala!

Michaela Jílková nedá rozhodně svoji kůži lacino!
 Zprávy 
29. února 2016 03:00 / Česká televize
  204   8
Nejnovější

Putin telefonicky děkoval Trumpovi

Moderátorka Michaela Jílková snese ledasco, ale tohle už je moc i na ní! Kvůli svému napadání pro pořad Máte slovo radním ČT a bývalým poradcem tehdejším premiérů Grosse a Zemana Zdeňkem Šarapatkou, si pustila pusu na špacír. Kontroverzní a údajný publicista, o kterém se prý vedou doslova legendy, jí nedá spát! A ona se už opravdu hodně naštvala! I když to je asi ještě hodně slabé slovo!

Právě Jílkové pořad Máte slovo leží Šarapatkovi hodně v žaludku. Nejsledovanější diskuzní pořad v médiích, který by měl naopak chválit, protože přináší televizi sledovanost, označil za emoční estrádu, která nepatří na veřejnoprávní obrazovky. Jeho stížnost v tuto chvíli řeší Rada České televize. "Otázkou je, zda nejde o jeho ego a ješitnost, a zda by raději on sám neměl nějaký pořad. Možná proto tolik vyvádí a závidí," říká jeden z pracovníků televize.

Jenže Jílková si to nenechala líbit a Šarapatku, který údajně i podle některých dalších osobností jen sbírá na lidi špínu a podobně, mu dala co pro to. V rozhovoru pro Super.cz kritikou tedy rozhodně nešetřila! Hodně jí vadí, že právě Šarapatka chce, aby televize její pořad zrušili!

„Vnímám to jako pokus o cenzuru a zásah do svobody slova koncesionáře. Máte slovo je v současnosti jediný pořad, kde občané mohou svobodně vyjadřovat svůj názor osobně do očí zodpovědných a politiků,“ řekla Super.cz rázně Jílková a klade si další otázky.

„Znamená to, že občané a koncesionáři podle pana radního Šarapatky mají pouze povinnost platit koncesionářský poplatek? Komu to poslouží? Těžko statisícům diváků. Máte slovo je nejsledovanější diskuzní pořad v zemi. Máme sledovanost od 470 tisíc do 625 tisíc,“ brání se Michaela Jílková.

Ta pátrala i po tom, kdo ji vlastně kritizuje. „O panu Šarapatkovi pouze vím, že byl poradcem premiéra Zemana, dále šéfem kabinetu premiéra Grosse, tedy služebník politiků. Uvádí o sobě, že je publicista, ovšem nějaká jeho rozsáhlejší publicistická tvorba nám zůstává utajena. Dále je to zkrachovalý moderátor, který se pokoušel moderovat na dvou regionálních televizích a po svém moderátorském debaklu na televizi Barrandov byl nahrazen někým jiným,“ podotkla Jílková a nad tím, že Šarapatka byl zvolen do Rady České televize, jen kroutí hlavou.

„Proč byl zvolen právě on, když jeho konkurenty byli několikanásobný olympionik Martin Doktor a velmi respektovaný a renomovaný geolog a filosof Václav Cílek? To jsou dvě osobnosti, které by byly pro občana garantem, že se nenechají ovlivnit politiky a je za nimi řada úspěchů. Proč poslanci upřednostnili služebníka politiků? Proč tento neumětel porazil tyto dvě veličiny? Nabízí se mi i otázka, zda tady nemáme novodobého cenzora,“ dodala Michaela Jílková, která i po jedovaté slině kontroverzního rádoby publicisty zůstává klidná!

„Ten pořad je naprosto transparentní. Myslím, že je nepravděpodobné, aby zrušili jediný pořad, kde mohou občané svobodně hovořit. To bychom se mohli vrátit o několik desítek let zpět," podotkla moderátorka a rozohněně na adresu největšího kritika dodala: „Má to snad moderovat nějaký hypnotizér, kterému pan Šarapatka dopředu řekne, jaký má být názor občanů a on jim ho během hodiny vlije do hlavy? Taky mě napadlo, že by pan Šarapatka mohl objíždět továrny a závody a vybírat tam nejlepší reprezentativní pracovníky, kteří by mohli reprezentovat lid, poté co by je tento pán prověřil, jestli mají dostatečně kultivovaný projev a názory v souladu s těmi, které se mají propagovat."
slj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kráska Nikol Buranská ukázala všem spodní prádlo!

Styl

Inspirace na zajímavé technické dárky pro muže

Dům a zahrada

Dárek lze zabalit do vlastnoručně vyrobené krabičky. Je to hračka

1. Modelka Jitka Nováčková vyměnila českou zimu za exotickou dovolenou!

2. Nikol Švantnerová utekla před vánočním stresem do Paříže!

3. Herečka Amy Schumer se toho nebojí! Na Instagramu ráda vystavuje své nedokonalé tělo!

4. Eliška Bučková ukázala luxusní opálené tělíčko, které si hýčká rybář Jakub Vágner

5. Manželka Tomáše Kluse pořádně dře na své postavě!