خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Čeká nás pořádně horké léto!! Následky trestuhodné blbosti představitelů Evropské unie poneseme ještě hodně dlouho! • Zprávy / inStory.cz
 

Čeká nás pořádně horké léto!! Následky trestuhodné blbosti představitelů Evropské unie poneseme ještě hodně dlouho!

Už jich připlulo více než 100 000. A to ještě není ani konec února!
 Zprávy 
25. února 2016 05:00 / Shutterstock
  351   7
Nejnovější

Konec plánu na vládnutí ČSSD s ANO?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Píše se konec února roku 2016, utečenecká krize i nadále eskaluje a jakékoli řešení je stále v nedohlednu.

V našem archivu jsme vyhledali článek z listopadu roku 2014, kdy se začínaly projevovat první náznaky nynější uprchlické krize. Již tenkrát jsme se podivovali nad pasivitou evropských politiků a přehlížením důsledků, ke kterým mohou nedomyšlené humanitární aktivity Evropu dovést.

Napsali jsme: „Podle serveru iDNES.cz zachránil manželský pár z Malty z vln Středozemního moře přes tři tisíce uprchlíků ze zemí Blízkého východu a Afriky. To vše udělal z prosté dobroty srdce a za vynaložení svých vlastních finančních prostředků. A částka je to nemalá. Uvádí se až 22 mil. Kč. Ale peníze již došly, a tak se záchranáři obracejí na veřejnost o další finanční pomoc, aby mohli ve svém zachraňování pokračovat. Je asi třeba říci, že z pohledu prostého člověčenství se jedná o zcela mimořádný a obdivuhodný počin. Bohužel je na věc i druhý, řekněme poněkud praktičtější pohled. Ano, zachránili je, dovezli do Evropy, dali jim najíst a základní ošacení a dost pravděpodobně je zachránili před smrtí. A co dál? Jaké bude další řešení a jejich osud? To už tak úplně jasné není! Co naopak jasné je, že v Evropě přibylo dalších tři tisíce osob bez znalosti jazyka, bez nějakého vzdělání, které by stálo za řeč, s kulturními a náboženskými návyky své domoviny, s mizivou šancí získat nějaký legální způsob obživy, a tedy osob, které budou zvyšovat tlak na již tak přetížené sociální systémy evropských zemí“.

Nikomu z evropských politiků tehdy plavby uprchlíků přes Středozemní moře nikterak nevadily. V době, kdy se migranti počítali na pouhé tisíce, kdy bylo možné tento nebezpečný trend zastavit, nebo alespoň výrazně omezit hned zpočátku, zůstávali představitelé Evropské unie i členských států trestuhodně nečinní. Následky jejich krátkozrakosti nyní musí nést celý kontinent.

A příliv uprchlíků nijak neslábne. Naopak. Tempo se stupňuje. Ještě neskončil druhý měsíc roku a agentury hlásí více než 110 000 nových uprchlíků. A drtivá většina, podle agentur 102 000, jich i přes nepříznivé počasí stále připlouvá z Turecka. Dalších 7 500 jich pak dorazilo do Itálie. Jenom pro srovnání. V roce 2015 dosáhl počet uprchlíků stotisícové hranice až někdy v průběhu června a i přesto jich do konce roku dorazilo do Evropy přibližně 1,3 milionu!

Zdá se tedy, že očekávání, která evropští politici, v čele s německou kancléřkou, vkládali do dohody s Tureckem, a za kterou hodlali krvavě platit miliardami eur, asi nedojdou reálného naplnění.

A tak se v přímé úměře k nekonečnému přílivu migrantů se zvětšují i problémy cílových zemí, které je vcelku pochopitelně začínají řešit s ohledem na své národní zájmy. Což se mnohdy, rovněž pochopitelně, nelíbí jejich sousedům. Posledním příkladem může být Rakousko, které hodlá přijímat jen desítky žadatelů o azyl denně a tisícovky těch, kteří mají namířeno hlavně do Německa, nechat procházet svým územím. Rozhodnutí už ostře kritizoval německý ministr vnitra Thomas de Maizière s tím, že není možné, aby si některé země myslely, že mohou problém řešit tím, že naloží dodatečné břemeno na záda Německa. Navzdory tomu však už Vídeň začala opatření uplatňovat.

A protože uprchlíků denně přibývá, lze tedy očekávat, že nás letos čeká pořádně horké léto!
jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřela filmová a divadelní legenda Gabriela Vránová

Styl

Návod na správné běhání. Neničte si zbytečně klouby

Dům a zahrada

Vyrobte si jednoduchou past na vosy a máte od nich celé léto pokoj

1. Eva Longoria přišla těsně před porodem o milovanou bytost

2. Lucie Hadašová kvůli manželovi letos na dovolenou nepojede

3. Markéta Plánková a Filip Blažek pracují na novém komediálním seriálu

4. Přítelkyně Michala Kavalčíka má už po termínu, přesto pořád chodí na večírky

5. Kateřina Klausová je nová Popelka