خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Čeká nás pořádně horké léto!! Následky trestuhodné blbosti představitelů Evropské unie poneseme ještě hodně dlouho! • Zprávy / inStory.cz
 

Čeká nás pořádně horké léto!! Následky trestuhodné blbosti představitelů Evropské unie poneseme ještě hodně dlouho!

Už jich připlulo více než 100 000. A to ještě není ani konec února!
 Zprávy 
25. února 2016 05:00 / Shutterstock
  351   7
Nejnovější

Česká republika je v EU jednookým mezi slepými a rozhodně by neměla usnout na vavřínech

خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Píše se konec února roku 2016, utečenecká krize i nadále eskaluje a jakékoli řešení je stále v nedohlednu.

V našem archivu jsme vyhledali článek z listopadu roku 2014, kdy se začínaly projevovat první náznaky nynější uprchlické krize. Již tenkrát jsme se podivovali nad pasivitou evropských politiků a přehlížením důsledků, ke kterým mohou nedomyšlené humanitární aktivity Evropu dovést.

Napsali jsme: „Podle serveru iDNES.cz zachránil manželský pár z Malty z vln Středozemního moře přes tři tisíce uprchlíků ze zemí Blízkého východu a Afriky. To vše udělal z prosté dobroty srdce a za vynaložení svých vlastních finančních prostředků. A částka je to nemalá. Uvádí se až 22 mil. Kč. Ale peníze již došly, a tak se záchranáři obracejí na veřejnost o další finanční pomoc, aby mohli ve svém zachraňování pokračovat. Je asi třeba říci, že z pohledu prostého člověčenství se jedná o zcela mimořádný a obdivuhodný počin. Bohužel je na věc i druhý, řekněme poněkud praktičtější pohled. Ano, zachránili je, dovezli do Evropy, dali jim najíst a základní ošacení a dost pravděpodobně je zachránili před smrtí. A co dál? Jaké bude další řešení a jejich osud? To už tak úplně jasné není! Co naopak jasné je, že v Evropě přibylo dalších tři tisíce osob bez znalosti jazyka, bez nějakého vzdělání, které by stálo za řeč, s kulturními a náboženskými návyky své domoviny, s mizivou šancí získat nějaký legální způsob obživy, a tedy osob, které budou zvyšovat tlak na již tak přetížené sociální systémy evropských zemí“.

Nikomu z evropských politiků tehdy plavby uprchlíků přes Středozemní moře nikterak nevadily. V době, kdy se migranti počítali na pouhé tisíce, kdy bylo možné tento nebezpečný trend zastavit, nebo alespoň výrazně omezit hned zpočátku, zůstávali představitelé Evropské unie i členských států trestuhodně nečinní. Následky jejich krátkozrakosti nyní musí nést celý kontinent.

A příliv uprchlíků nijak neslábne. Naopak. Tempo se stupňuje. Ještě neskončil druhý měsíc roku a agentury hlásí více než 110 000 nových uprchlíků. A drtivá většina, podle agentur 102 000, jich i přes nepříznivé počasí stále připlouvá z Turecka. Dalších 7 500 jich pak dorazilo do Itálie. Jenom pro srovnání. V roce 2015 dosáhl počet uprchlíků stotisícové hranice až někdy v průběhu června a i přesto jich do konce roku dorazilo do Evropy přibližně 1,3 milionu!

Zdá se tedy, že očekávání, která evropští politici, v čele s německou kancléřkou, vkládali do dohody s Tureckem, a za kterou hodlali krvavě platit miliardami eur, asi nedojdou reálného naplnění.

A tak se v přímé úměře k nekonečnému přílivu migrantů se zvětšují i problémy cílových zemí, které je vcelku pochopitelně začínají řešit s ohledem na své národní zájmy. Což se mnohdy, rovněž pochopitelně, nelíbí jejich sousedům. Posledním příkladem může být Rakousko, které hodlá přijímat jen desítky žadatelů o azyl denně a tisícovky těch, kteří mají namířeno hlavně do Německa, nechat procházet svým územím. Rozhodnutí už ostře kritizoval německý ministr vnitra Thomas de Maizière s tím, že není možné, aby si některé země myslely, že mohou problém řešit tím, že naloží dodatečné břemeno na záda Německa. Navzdory tomu však už Vídeň začala opatření uplatňovat.

A protože uprchlíků denně přibývá, lze tedy očekávat, že nás letos čeká pořádně horké léto!
jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hory ve stylu Anděla na horách? Retro víkend si užila bloggerka Nikol Moravcová

Styl

Nebezpečná dysfagie. Jak poznáte, že se týká právě vás?

Dům a zahrada

Dřevité pivoňky budou vaši zahradu krášlit několik desítek let

1. Nikola Uhlířová dostala práci v Thajsku

2. Michal Kavalčík oslavil výročí netradičně

3. To je vrchol. Česká Barbie Myslivcová bude vařit

4. Kristýně Frejové zachránila život dcera Ráchel

5. Monika Leová nasadila neviditelná rovnátka