خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Tohle myslíte skutečně vážně?! Muslimský příspěvek evropské civilizaci v praxi! A my si je budeme po milionech integrovat, aby nás obohatili? • Zprávy / inStory.cz
 

Tohle myslíte skutečně vážně?! Muslimský příspěvek evropské civilizaci v praxi! A my si je budeme po milionech integrovat, aby nás obohatili?

Rushdie se musí před těmi "mírumilovnými muslimy" už téměř 30 let skrývat ...
 Zprávy 
24. února 2016 05:00 / Shutterstock
  98   3
Nejnovější

Česká republika je v EU jednookým mezi slepými a rozhodně by neměla usnout na vavřínech

خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Mnozí už na skandál, který vypukl před 27 lety, možná pozapomněli. Tehdy, konkrétně 15. února 1989 uvalil tehdejší nejvyšší náboženský vůdce Íránu ájatolláh Rúholláh Chomejní fatvu (v podstatě rozsudek smrti) na spisovatele Salmana Rushdieho za jeho knihu Satanské verše. Za zavraždění autora knihy, která je podle Chomejního, urážkou islámské víry a všech muslimů, byla vypsána odměna, která postupně, díky různým "sponzorům" narostla na 2,8 milionů amerických dolarů. Zavražděny měli být i všechny osoby, které budou mít něco společného s překladem a vydáním tohoto románu. Chomejní sám toto skandální vyhlášení o moc dlouho nepřežil. Zemřel 3. června téhož roku.

Fatva ovšem žije dál a Rushdie se musí od té doby skrývat. Zavražděn byl ale třeba japonský překladatel románu Hitoši Igaraši, norský vydavatel William Nygaard byl postřelen, a při pokusu o zavraždění tureckého překladatele Azíze Nesina zemřelo 27 lidí, když nějací náboženští magoři zapálili hotel, kde bydlel.

Odměnu za autorovu vraždu před čtyřmi lety zvýšil na 3,3 milionu dolarů jiný ajatolláh, Júsef Saneí, a je poměrně zajímavé až signifikantní, že tento náboženský pomatenec zastával v Íránu funkci ministra spravedlnosti! Celkem hezký příklad, jak si vyznavači islámu spravedlnost představují.

A jak informovala pondělní média, tak se militantní vyznavači islámu vraždění ve jménu svého náboženského poblouznění a jakési odplaty za domnělé urážky jejich proroka, nechtějí vzdát ani po téměř třiceti letech. Naopak, celkem 40 oficiálních íránských státních médií, hodlá poskytnout vrahům dalších 600 000 dolarů. Odměna tedy už dnes činí téměř 4 miliony USD.

To, co je v každé civilizované zemi na světě trestné, tedy podněcování, nebo chcete-li návod či příprava vraždy, si zcela oficiálně dovolí vyhlásit stát, který se nedávno stal miláčkem západního světa a zejména Baracka Obamy, když se uvolil podepsat jadernou dohodu. A západní politici, v čele s Barackem Obamou, mu tleskají a ruší sankce!

Po tomto oznámení by snad měli naopak sankce zavést! Takovým způsobem a beztrestně se snad nemůže v jednadvacátém století chovat žádný stát na světě!

Ale Západ, respektive jeho představitelé, jsou optimisté, a tak těm íránským prima klukům, i přes toto "drobné" společenské faux pas, budou věřit. A všem ostatním ze sousedních zemí také. A tak si je hezky po statisících, vlastně možná už po milionech, integrujeme do té naší evropské společnosti. Ať se taky trochu obohatíme!

I když máme přímo před očima a černé na bílém, jak ty ceněné evropské hodnoty jako je svoboda myšlení, svoboda projevu a svoboda slova vypadají v podání vyznavačů proroka Mohameda!
jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hory ve stylu Anděla na horách? Retro víkend si užila bloggerka Nikol Moravcová

Styl

Nebezpečná dysfagie. Jak poznáte, že se týká právě vás?

Dům a zahrada

Dřevité pivoňky budou vaši zahradu krášlit několik desítek let

1. Nikola Uhlířová dostala práci v Thajsku

2. Michal Kavalčík oslavil výročí netradičně

3. To je vrchol. Česká Barbie Myslivcová bude vařit

4. Kristýně Frejové zachránila život dcera Ráchel

5. Monika Leová nasadila neviditelná rovnátka