خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Že by měl prezident Miloš Zeman přece jen pravdu? Včerejší mediální výroky o zločinu Vitáskové by tomu odpovídaly! • Zprávy / inStory.cz
 

Že by měl prezident Miloš Zeman přece jen pravdu? Včerejší mediální výroky o zločinu Vitáskové by tomu odpovídaly!

Podle médií to vypadá, že šéfku ERÚ už zavřeli a zahodili klíč...
 Zprávy 
23. února 2016 05:00 / Česká televize
  614   30
Nejnovější

Zeman chce vládu do června a Babiš má jasno

خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zřejmě největší zprávou včerejšího dne, která plnila naše elektronická média po celý den, byla zpráva o výsledku nepravomocného soudního řízení s předsedkyní Energetického regulačního úřadu Alenou Vitáskovou. Z této věty je nejdůležitějším slovem slovo "nepravomocného"! V praxi to totiž znamená, že soud měl nějaký názor, tento názor vyslovil v rozsudku, který ovšem, jak by řekla Máňa z filmu Kulový blesk, není "směroplatný". Včerejší rozhodnutí soudu totiž zatím nemá žádné právní účinky a paní Vitásková si podle něj rozhodně žádný trest neodpyká.

Pročítal-li však někdo média, získal pravděpodobně poněkud jiný obraz. Jenom stručný přehled titulků a úvodních vět:

Novinky.cz: Vitásková dostala v případu solárních elektráren 8,5 roku vězení! Krajský soud v Brně poslal v pondělí předsedkyni Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou na 8,5 roku do vězení v případu solárních elektráren.

IHNED. cz - Vitásková byla odsouzena v kauze solárů!
Soud uznal předsedkyni ERÚ Alenu Vitáskovou vinnou v kauze udělení licencí solárním elektrárnám.

Lidovky.cz - Šéfka ERÚ Vitásková dostala osm a půl roku za podezřelé licence na soláry!
Brněnský krajský soud potrestal předsedkyni Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou vězením v délce osm a půl roku.

Pravděpodobně nejvíce se vyznamenal server Echo24.cz, který napsal: Soud poslal Vitáskovou na 8,5 roku do vězení. Za solární podvody!
Šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková spáchala v případu licencí pro dvě solární elektrárny v Chomutově trestný čin a půjde na 8,5 roku do vězení.

Pravda, všechny články pak někde na následujících řádcích cudně poznamenávaly, že rozsudek není pravomocný, ale čtenář mohl nabýt dojmu, že paní Vitásková je nejen vinna a odsouzena, ale že už dokonce sedí ve vězeňské cele. Spíše to připomíná hon na čarodějnice než seriózní novinařinu. A i když možná tak trochu míříme do vlastních řad, chtělo by se říci, že má Miloš Zeman se svými značně kritickými poznámkami směrem k inteligenci a etice novinářské obce, pravdu.

Ona je to vůbec trochu prapodivná kauza. Nějak se totiž nemůžeme zbavit dojmu, že se zde nehraje tak docela čistá hra. Paní Vitásková je souzena za něco, co se odehrálo ještě před jejím nástupem do čela ERA s poměrně vágním odůvodněním, že snad možná mohla po uplynutí dvou let, neprávem udělené licence odebrat a neudělala to. Kupodivu však nejsou souzeni ti, kteří předmětné nezákonné licence schválili a podepsali! Nemáme o případu dostatek informací a ani nehodláme nijak fabulovat. Je však pravdou, že se Vitásková v minulosti o solární energetice vyjadřovala jako o obrovském tunelu, odmítla Mládkovi přes nátlak podepsat dotace EU na podporu solárních elektráren a se svým odporem k podpisu plateb za velikost jističů se také nijak netají. Prostě potížistka!

Téměř se nabízí, že nejvíce se tak paní Vitásková provinila tím, že nechce s vlky být a ani s nimi výt!

A protože nejde o žádné drobné a Vitásková je prakticky neodvolatelná, tak se jeden nemůže zbavit myšlenky, že by se její pravomocné odsouzení, kterým by přišla o šéfování ERÚ, mnohým velice, ale opravdu velice hodilo!
jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Emma Smetana vyrazila se svou malou dcerou do Kamdoži

Styl

Nejčastější příznaky anémie. Jak rozpoznat nedostatek železa v krvi?

Dům a zahrada

Zkrášlete si svůj dům kreativními truhlíky. A nemusí zdobit jen okna

1. Leoš Mareš si s Monikou užívá líbánky v Dubaji!

2. Zamilovaný kuchař Emanuel Ridi si hýčká svoji tanečnici v Mexiku!

3. Největší pozornosti se na udílení cen BAFTA dočkala těhotná Rebecca Ferguson

4. Vendula Pizingerová v slzách! Dojala ji maminka dětského pacienta!

5. Jágrova partnerka Veronika Kopřivová vystavuje svoje sexy křivky v Mexiku!

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن