Reklama
Reklama
Bez populárního "Karla" to půjde jen velmi těžko
Česká televize

Chtěli do vlády, teď budou rádi, když se jim dveře do Sněmovny nezabouchnou přímo před nosem. Preference strany letí tryskem dolů

20. února 2016 05:00 / Zprávy
Preference TOP 09 stále klesají. V současné době se dělí s ODS o čtvrté resp. páté místo a bude hůř. Poté, co z čela strany odešel Karel Schwanzenberg, je pozice TOP 09 totiž stále složitější.

Jeden z důvodů je nepochybně předseda strany Miroslav Kalousek, který není širokou veřejností vnímán právě pozitivně. Ale těch důvodů se najde jistě víc. Straně neprospěla ani rozvolněná spolupráce se Starosty, kteří mají velmi úspěšné senátory. Důvod propadu volebních preferencí je možné hledat i v tom, že jako malá středopravicová strana bojuje v podstatě o stejné voliče jako třeba ODS, což v důsledku znamená rozdrobení hlasů. Pokud se pravice opět nesjednotí v jeden větší celek, bude jen přihlížet, jak si Andrej Babiš dělá doslova, co chce. TOP 09 sice zůstává s ODS nejtvrdší opozicí, ale její monotématické nadávání Babišovu ANO jí zcela evidentně neprospívá a voliče příliš nepřitahuje.

Pokud tedy TOP 09 neubere na agresivitě a nepřidá na chytrosti, hrozí Miroslavu Kalouskovi, že se do Sněmovny v nadcházejících volbách možná ani nepodívá.  
jaj | inStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Českého moderátora a herce vykradli, sledoval to

Celebrity

Mašlíková si tajně vzala tohohle hřebečka. Mělo

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou