Reklama
Reklama
Pařížská realita dnešních dnů
Shutterstock

Tahle země už má uprchlíků plné zuby a řekla dost! Tohle je konečné číslo, i kdyby se Merkelová stavěla na hlavu

15. února 2016 04:00 / Zprávy
Na bezpečnostní konferenci v Mnichově prohlásil včera francouzský premiér Manuel Valls, že jeho země nepřijme více než 30.000 migrantů.

„Francie se zavázala, že přijme 30.000 migrantů. Jsme ochotni přijmout tento počet, více však ne," uvedl Valls. Jeho výrok přichází v době, kdy německá kancléřka Angela Merkelová usiluje o prosazení plánu k řešení uprchlické krize, na jehož základě by se migranti rozdělili mezi 28 členských států Evropské unie, píše agentura DPA. Lídři EU budou o této otázce jednat na čtvrtečním summitu v Bruselu.

„Nepodporujeme stálý relokační mechanismus," zdůraznil Valls. Merkelové plán počítá s rozdělením migrantů z Turecka, zatímco Ankara by se zavázala snížit počet migrantů, kteří ilegálně přicházejí k břehům EU přes Egejské moře. Plány na rozdělení migrantů kritizovaly země jako Polsko či Maďarsko.

Vallsovo prohlášení nepříjímat další uprchlíky neuslyší německá kancléřka zrovna ráda, neboť zcela podkopává její plány. Merkelová totiž údajně uzavřela s Tureckem tajnou dohodu, podle které má přesídlovat syrské uprchlíky z Turecka do Evropy a hodlá je pod nátlakem vnucovat ostatním členům osmadvacítky.  
jaj | inStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Syn Bartošové - Artur Štaidl málem zemřel!

Celebrity

Hodně vyzobaná slunečnice: Tak dnes vypadá sexbomba

Sport

Chudák Schumacher! Je na tom špatně a rodina dál