Špinavý kšeft Evropské unie! Opravdu musíme uzavírat dohody, které podporují islamisty a z nás dělají úplné blbce?

Turecko drží v souvislosti s uprchlíky EU tak trochu pod krkem...
 Zprávy 
11. února 2016 05:00 / Shutterstock
  81   1
Nejnovější

Sobotka má nového našeptávače nesmyslů. Pán Bůh s námi! To je dvojka za všechny prachy!

Evropa měla s Turky starosti už někdy od 13 století, kdy začali pronikat na její území. Turecká hrozba se zvýšila od poloviny šestnáctého století, kdy byl dobyt Cařihrad a následně se Turkům podařilo ovládnout i Maďarsko a část jižního Slovenska. Největší nebezpečí pak hrozilo Evropě při tureckém tažení na Vídeň v roce 1683, kdy Evropu zachvátil strach z tureckých (muslimských) nájezdníků. Evropa se tehdy ubránila a po porážce se Turci byli nuceni začít stahovat z Evropy. Prostě Evropa má s Turky své historické a nikoli úplně pozitivní zkušenosti.

A jak to vypadá, tak žádné významně pozitivní zkušenosti nezískáváme ani po uplynutí více než 300 let. Je totiž zcela zřejmé, že Turci, v souvislosti s uprchlickou krizí, drží Evropu tak trochu pod krkem. Jak vyplývá z dokumentů o jednání unijních politiků s tureckým prezidentem Erdoganem, tak vůbec nejde o to, že by snad Evropa tlačila na Turky. Právě naopak. Turecký prezident, zdá se, si tvrdě diktuje podmínky, a to jak finanční, tak i polické. A představitelé EU při těchto jednáních tahají zcela evidentně za kratší konec provazu. Z informací, které z jednání unikly, je zřejmé, že se Erdogan rozhodně nespokojí s již odsouhlasenými 3 miliardami eur za dva roky, ale požaduje stejnou částku ročně! Údajně s velkou arogancí požadoval od EU dokonce 30 miliard euro. Kdyby ovšem šlo jenom o peníze, tak by byla celá situace vlastně jednoduchá. Nakonec kdyby za 30 miliard byl ochoten opravdu zastavit každodenní a nekonečný proud uprchlíků, pak by to bylo vlastně zadarmo. Vzpomeňme jenom na "záchranu" Řecka, která přišla EU na více než 400 miliard euro. Mnozí do dneška nechápou, čeho se tím dosáhlo!
Erdogan však zároveň požaduje i urychlení jednání o vstupu Turecka do EU a zjednodušení vízového režimu s Evropou, jinak prý nebude uprchlíky zadržovat na tureckém území a začne je vozit do Řecka autobusy!

Dokonce i německá média, obvykle více než loajální k politice své vlády i EU, označují celý proces jako špinavou dohodu, pochybnou z politického i morálního hlediska, přičemž poukazují na nedůvěryhodnost Erdoganovy vlády, která je poměrně tolerantní vůči islamistům, nebo dokonce aktivně podporuje IS a jiné islamistické skupiny.

Navíc asi není daleko od pravdy, že si Turecko z uprchlické turistiky vytvořilo v podstatě samostatný a výnosný sektor hospodářství, na kterém profitují nejenom převaděči. Podle odhadů se převaděčstvím v Turecku živí přes 50 tisíc lidí. Je tedy téměř jisté, že do celého procesu musí být zapojena, minimálně z části i policie a pohraniční stráž, což ovšem nebrání panu ministru zahraničí Zaorálkovi, aby právě na její podporu přivezl do Turecka 10 milionů korun.

Možná by už bylo načase, kdyby si EU a Brusel uvědomily, že Turecko rozhodně Evropu nezachrání, přestaly mu nabízet miliardy, které pravděpodobně nic nevyřeší a začaly se aktivně starat o ochranu před uprchlíky vlastními silami.

To by ovšem nesměly stát v čele unijní politiky figury jako je Juncker, Tusk, Mogheriniová a další!
jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leoš Mareš se konečně rozvádí! Že by chystal další svatbu?

Styl

Sebeláska jako cesta ke spokojenému životu

Dům a zahrada

Pár tipů k zalévání rostlin

1. Dcera Eminema vyrostla do krásy. Podívejte se, jak je podobná tátovi!

2. Průšová se pochlubila super žhavou fotkou v bikinách! Tělo má lepší než před 15ti lety!

3. Okouzlující Reese Witherspoon oslavila 41. narozeniny! Pravá blondýnka vypadá na dvacet!

4. Sexy moderátorka zpráv TV Prima čeká miminko! Těhotenství tajila celých 5 měsíců!

5. Krainová sesadila z trůnu Verešovou! Sebrala jí zlaté žezlo!