Lži a zase jenom lži! Vláda zřejmě uzavírá potichu špinavé politické kšefty a ještě z nás dělá blbce!

Vláda prý s teroristy nevyjednává. Nebo...?
 Zprávy 
04. února 2016 05:00 / Vlada.cz
  1586   30
Nejnovější

Překvapivý průzkum. Jakého kandidáta volí francouzská policie?

Že je politika špinavá záležitost, je obecně přijímaná pravda. Že jsou politici rovní asi jako křivítko a ve své podstatě profesionální lháři není také žádný převratný objev. A že ti naši si v ničem nezadají se svými zahraničními kolegy, asi také nikoho nepřekvapí.

Nakonec, můžeme to sledovat v aktuálním případě našich "unesených" spoluobčanů. Celá kauza je značně nepřehledná a lze jen stěží předpokládat, že se někdy dozvíme skutečnou pravdu. Ale každý soudný člověk, který není úplně padlý na hlavu, musí vidět, že je tady něco hodně, ale opravdu hodně v nepořádku.

Výprava našich "turistů" zmizela z údolí Bikáa na východě Libanonu a překvapivě se na tomtéž místě zase dostala na svobodu. Co zrovna v tomto místě pohledávali, když je obecně známo, že z celého Libanonu je právě tato část nejnebezpečnější, protože v jeho východní části, v blízkosti hranic se Sýrií probíhá válka mezi libanonskou armádou a jednotkami Hizballáhu a různými teroristickými skupinami, ať je to Islámský stát či skupiny spojené s frontou an-Núsra, je naprostou záhadou. Každý obyčejný a příčetný turista by se této oblasti vyhnul na sto honů. Co tam tedy dělala údajně turistická skupina složená z právníka (který původně zastupoval Libanonce Fajáda, který byl v ČR obviněn z podpory terorismu a měl by být vydán do USA), pracovníka armády či našich bezpečnostních složek, tlumočníka a dvou regionálních novinářů!? A jakou shodou okolností si za řidiče najali bratra u nás drženého možná teroristy, nebo také možná agenta Hizballáhu, o jehož osvobození má Libanon eminentní zájem? A byli vůbec opravdu uneseni? Podle místního deníku An-Nahár pobývali v Libanonu jako hosté na tajném místě a libanonské bezpečnostní zdroje o nich věděly.

A za jakých okolností, ale hlavně za jakou cenu se dostali na svobodu? Byli opravdu vyměněni za Alího Taana Fajáda? Nejmenovaný zdroj sdělil listu L´Orient-Le Jour, že propuštění je výsledek dohody o výměně, která předpokládá Fajádovo osvobození! Tato verze se ve světle dostupných informací zdá být čím dál pravděpodobnější!

Tak kde je pravda? Vyjednává naše vláda s teroristy nebo ne? Ministr Zaorálek tvrdí, že nikoli a vůbec se nechce k Fajádovi vyjadřovat. Že prý je to v kompetenci ministra Pelikána. Ten se ovšem k celé záležitosti vyjadřovat také nechce. I když se v médiích objevila informace, že prý s výměnou, po úvaze zda mít na svědomí pět životů, nebo naštvat USA, souhlasil! Ale když se nejedná o žádný špinavý politický kšeft, proč se scházela nečekaně a mimořádně koncem ledna Bezpečnostní rada státu? A proč její předseda, premiér Bohuslav Sobotka, který denně exhibuje v médiích a krmí nám hlavu kdejakými nesmysly, nechce najednou důvody komentovat ani slovem? A jestliže nemá vláda v této nepřehledné a pravděpodobně hodně špinavé záležitosti prsty, proč pro ty nebohé turisty posílá vládní speciál!?

Jak už řečeno, pravdu se zřejmě nikdy nedozvíme. Jisté je jen jedno. Vzhledem k tomu, že všichni zúčastnění členové vlády včetně jejího předsedy mlčí jak zařezaní, je velmi pravděpodobné, že mají na hlavě značnou porci másla všichni.

Ale jestli ke zmiňované výměně opravdu došlo, či má dojít, pak by je snad patřilo zažalovat za podporu mezinárodního terorismu!
jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Krimi

Srnec vletěl do kabiny kamionu!

Bydlení

Proměňte své bydlení s tapetami. Vyrábí se z různých materiálů a s pestrou škálou vzorů

Dům a zahrada

Kuřecí na kari a mandarinkách. Chutně a rychle.

1. Alice Bendová vyvezla nejkrásnější ňadra českého showbyznysu do tepla. Takhle je vystavuje v bikinách

2. Emma Smetana je do své dcery blázen. Fotek málé Lennon má už několik tisíc!

3. Eva Longoria bývala snem mnoha mužů. Dnes už to taková hitparáda není!

4. Operní diva Kalivodová po narození druhého syna pracuje na sto procent

5. I slavné krásky mají své nedostatky! Co trápí moderátorku Evu Decastelo?