خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Tohle je neřešitelný průser a nastane jediné a zřejmě nevyhnutelné. Sbohem Schengene! Moc jsme si tě neužili! • Zprávy / inStory.cz
 

Tohle je neřešitelný průser a nastane jediné a zřejmě nevyhnutelné. Sbohem Schengene! Moc jsme si tě neužili!

A připlouvají a připlouvají a připlouvají...
 Zprávy 
29. ledna 2016 05:00 / Česká televize
  400   7
Nejnovější

Česká republika je v EU jednookým mezi slepými a rozhodně by neměla usnout na vavřínech

خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Ještě máme v živé paměti, jak mnohé země osmadvacítky napadaly naší republiku či Slovenko za neochotu přijímat migranty a podvolit se nesmyslným přerozdělovacím kvótám, nebo Maďarsko za stavbu plotu na své jižní hranici se Srbskem. Kritizoval nás kde kdo, od vládních představitelů Rakouska, Německa či Švédska až po představitele Evropské komise. Padaly i výhrůžky o omezení dotací. Téměř pro celou západní Evropu jsme byli xenofobové, nebo dokonce fašisté. Jistě si také vzpomenete.

Neuplynulo ani půl roku a všichni ti evropští "humanisté" se začínají probouzet ze svého, od samého počátku nesmyslného snu o začleňování, integraci, nové ekonomické krvi pro evropské hospodářství, o soužití kultur a bezproblémovém a obohacujícím multikulturalismu. A jak se zdá, tak se ze svých růžových obláčků, museli vrátit do reality. Bohužel pro nás všechny trochu pozdě!

A to co uvažující občané napříč Evropou věděli už před mnoha měsíci, začíná najednou docházet i evropským politickým "elitám". Příliv uprchlíků na starý kontinent je prostě a obyčejně průser, který začíná být neřešitelný.

A tak se najednou objevují prohlášení a reakce, které jen dokazují neschopnost evropských politiků v uplynulých měsících.

Například nizozemský eurokomisař Frans Timmermans prohlašuje, že 60% migrantů tvoří převážně lidé pocházející ze severní Afriky, hlavně z Maroka a Tuniska. Jejich důvody jsou prý ryze ekonomické a měli by být posláni zpět. Dobré ráno pane eurokomisaři!
Problém je v tom, že nikdo neví, jak ty statisíce dostat zpět, a také je téměř s jistotou už nikdo zpět nedostane.

Švédsko, země dosud všem přistěhovalcům zaslíbená, najednou zjišťuje, že nedokáže zajistit bezpečnost ani ve středu Stockholmu, kde řádí a kradou gangy mladistvých migrantů. Situace ve Švédsku se podle premiéra Stefana Löfvena stala "neudržitelnou" a země proto musela zavést kroky vedoucí k omezení počtu přijímaných běženců včetně hraničních kontrol. Pamatujeme-li se dobře, pak to je ten samý pán, který kritizoval naší republiku, že není ochotná otevřít migrantům pohostinnou náruč!
A najednou i Švédům dochází, že to s tou svou vstřícností drobátko přehnali, a jak včera oznámil ministr vnitra Anders Ygeman, rádi by vyhostili až 80 000 migrantů. Pokud prý neodejdou dobrovolně, tak budou k odchodu přinuceni násilím. Ale otázka je stejná jako v prvém případě. Jak?

A tak bychom mohli pokračovat. Rakousko omezuje azyl na dobu určitou. Německo chce svou kancléřku za její migrační politiku postavit před Ústavní soud, všichni společně pak uvažují o vyloučení Řecka ze Schengenu a o hlídané hranici od Jaderského až po Černé moře.

Problém je ovšem v tom, že zatímco se páni politici pozvolna probouzejí do reálného světa, do Řecka připlouvají den co den další tisíce imigrantů.

A pokud osmadvacítka hodně rychle nepřijme účinný způsob, jak tento proud zastavit, nebo alespoň razantně omezit, pak to velmi pravděpodobně může skončit jen jediným způsobem.

Sbohem Schengene! Moc jsme si tě neužili!
jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hory ve stylu Anděla na horách? Retro víkend si užila bloggerka Nikol Moravcová

Styl

Nebezpečná dysfagie. Jak poznáte, že se týká právě vás?

Dům a zahrada

Dřevité pivoňky budou vaši zahradu krášlit několik desítek let

1. Nikola Uhlířová dostala práci v Thajsku

2. Michal Kavalčík oslavil výročí netradičně

3. To je vrchol. Česká Barbie Myslivcová bude vařit

4. Kristýně Frejové zachránila život dcera Ráchel

5. Monika Leová nasadila neviditelná rovnátka