Tak moc se bála nemocí a stárnutí, že se raději zabila! Slavnou českou spisovatelku našli oběšenou

Tři roky před svou smrtí byla Hercíková hostem pořadu Banánové rybičky
 Zprávy 
27. ledna 2016 03:00 / Česká televize
  0   0
Před 9 lety otřásla českým kulturním světem zpráva o smrti spisovatelky Ivy Hercíkové. Autorka bestseleru Pět holek na krku, která byla přeložena do mnoha jazyků a v roce 1967 ji zfilmoval režisér Evald Schorm, sexuálně laděného Hester aneb O čem ženy sní či Pavouka, který kulhal, spáchala v 71 letech sebevraždu.

Hercíková se narodila 2. listopadu 1935 v Pardubicích. V devatenácti letech maturovala na gymnáziu v Liberci a poté její kroky zamířily na DAMU. Tam v roce 1958 zakončila studium dramaturgie a divadelní vědy. Na úspěšnou dráhu spisovatelky nastoupila v roce 1964 a o dva roky později vydala svoji velmi úspěšnou prvotinu Pět holek na krku.

V roce 1986 Hercíková z politických důvodů emigrovala s manželem do Spojených států. Nejprve žili na Floridě a pak deset let na Manhattanu v New Yorku. Hercíková dál psala česky a nikdy se nevzdala českého občanství. Proniknout do amerického literárního byznysu se jí však nepodařilo, i když se jí v New Yorku ujali přátelé a překládali její romány i povídky. Domů do České republiky se vrátila v roce 2000 a střídavě žila v Harrachově a v Praze.

V roce 2004 prodělala spisovatelka mozkovou příhodu, ale její následky se jí podařilo překonat a znovu se vrátila k práci. Proč přesně Hercíková dobrovolně ukončila svůj život, tuší jen nejbližší. Podle blízkých přátel její tělo neodpovídalo jejím představám a manželství s o 11 let mladším mužem nebylo rovněž idylické. Jak sama říkala, svému muži již neměla co nabídnout. Svůj život si vzala pro ženy velmi netradičně. Ve svém bytě se 27. ledna 2007 oběsila.
max | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vředy a rakovina. Tohle vše hrozí režiséru Jiřímu Strachovi!

Krimi

Šílené! Milenci přecházeli koleje a dívku před zraky přítele smetl rychlík!

Sport

Kdo je nejdražším hráčem fotbalové ligy? Jeho cena šplhá už ke 100 milionům!

1. Princ Harry, Rihana a HIV?

2. Bieber se zbláznil! Tohle prohlásil!

3. Tohle je nejsledovanější celebrita roku na Instagramu! Neuvěříte!

4. Kutcher a Kunis slaví! A mají hodně veliký důvod!

5. Takhle divoké jsou polské modelky! Stačilo málo a bylo vidět vše!

دانلود فیلم دانلود فیلم دانلود فیلم دانلود فیلم دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google
دانلود آهنگ جدید
دانلود سریال عاشقانه
دانلود آهنگ جدید