Reklama
Reklama
Socha sira Winstona Churchilla naproti parlamentu v Londýně
Shutterstock

Zemřel státník, který moc dobře věděl, že islám Evropě nepřinese nic dobrého, a že je tohle náboženství prostě nepřítel západní civilizace

24. ledna 2016 04:00 / Zprávy
Před 51 lety, 24. ledna 1965 zemřel jeden z nejslavnějších ministerských předsedů Velké Británie, Sir Winston Churchill. V této souvislosti je zajímavé si připomenout pár vět, které před více než sto lety tento významný státník napsal o Islámu.

„Jak strašné prokletí, jež mohamedánství vložilo na své uctívače! Kromě fanatického šílenství, které je stejně nebezpečné u člověka jako vzteklina u psa, ještě ustrašená fatalistická apatie.
Důsledky jsou v mnoha zemích zjevné.
Nepromyšlené chování, zaostalé zemědělství, nepružné obchodní metody a absence ochrany majetku, existují všude tam, kde vládnou nebo žijí Prorokovi následovníci.
Degradovaný sex připravuje život o jeho krásu a kouzlo, stejně tak jako o jeho důstojnost a posvátnost. Skutečnost, že podle mohamedánských zákonů musí každá žena patřit nějakému muži jako jeho výlučný majetek, ať již jako jeho dítě, manželka nebo konkubína, musí vést nutně ke zpoždění vymizení otroctví až do doby, kdy Islám přestane mít nad lidmi takovou velkou moc. Jednotliví muslimové mohou vykazovat vynikající vlastnosti, ale vliv tohoto náboženství paralyzuje společenský vývoj těch, kdo ho následují.
Na světě neexistuje úpadkovější síla. Zdaleka ne na vymření, mohamedánství je militantním, stále se šířícím náboženstvím. Již se rozšířilo střední Afrikou, na každém kroku vychovává bojovníky neznající strach, a kdyby nebylo křesťanství zaštítěného silnými pažemi vědy, proti které marně bojovalo, civilizace moderní Evropy by mohla zaniknout, stejně jako civilizace starého Říma.“
Sir Winston Spencer Churchill: The River War, sv. 2, str. 248-50.

Tato slova napsal Churchill v roce 1899, když mu bylo 25 let! Kam se na něj hrabe Sibyla. Od té doby se stalo mnohé, ale nic z toho nepopřelo tento přes sto let starý názor. Naopak. Počty muslimů ve světě raketově stouply a západní civilizace ve slepé víře v integraci pomalu ale jistě páchá sebevraždu.  
jaj | inStory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tak to je gól! Dáša Havlová poslala dopis známému

Celebrity

Dcera akčního hrdiny Jean-Claude Van Damma je

Sport

Štěpánka chytil druhý dech! Potrápil světovou