Reklama
Reklama
Rekord Kratochvílové nikdo nepřekonal více než 30 let. Pomohla si k němu dopingem? Sama to vylučuje!
www.ondrej-klicka.blog.cz

Drzost! Španělský list si nebral servítky a spojil světovou rekordmanku Kratochvílovou s dopingem!

19. ledna 2016 05:00 / Zprávy
Už je to tady zase! Dvojnásobná mistryně světa Jarmila Kratochvílová je opět spojována s dopingem! Tentokrát se o to postaral španělský deník Marca, který informuje o požadavku Britů, kteří chtějí vymazat všechny atletické rekordy! Noviny článek uvedly fotkou Kratochvílové!

Fotka běžící československé reprezentantky je doplněná stručným titulkem. „Kratochvílová během závodu.” V celém článku už dále není žádná zmínka o této držitelce světového rekordu na 800 metrů a na 400 metrů v hale. Kratochvílová přitom drží na osmistovce rekord nejdéle ze všech sportovců v historii. Nikdo ji nepřekonal už přes 30 let.

Bývalá atletka opakovaně odmítá, že by si ke skvělým výkonům pomáhala dopingem. „Svědomí mám čisté. Nikdy jsem nic nebrala. Kdo nevěří, ať se přijede podívat do mých tréninkových deníků, kterých mám stohy. Vypovídají o rocích neuvěřitelné dřiny,“ řekla čtyřiašedesátiletá Kratochvílová.

Britské atletické vedení se svým požadavkem na anulaci rekordů reagovalo na rozsáhlé porušování antidopingového kodexu z řad mnoha atletů. Pokud by tento návrh prošel, o světový rekord by přišlo pět Čechů. Avšak nic zatím nenapovídá tomu, že by Britové uspěli. 
instory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Odhalení první ženy Harapese! Ale Zagorka to

Celebrity

Kde je vystrčeno, tam je povoleno! Takhle Jennifer

Sport

Tenista prohrál zápas a stal se terčem výhrůžek!