Zoufalá a opuštěná česká herečka zůstala sama! Rodina se na ní vykašlala i na Vánoce!

Známá česká herečka a dabérka to vážně nemá jednoduché. Chtěla pomoct rodině a ta se na ní totálně vykašlala!
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zprávy 
17. ledna 2016 03:00 / Archiv
  3   3
Nejnovější

O vydání Babiše a Faltýnka policii se začne jednat v úterý

Prožila dvě klinické smrti, několik nehod, na těle snad nemá kost, kterou by neměla zlomenou. Prošla si osobními tragédiemi, včetně sebevraždy manžela, který ji roky psychicky týral a zakázal ji stýkat se s kýmkoli a dokonce i pracovat. Nyní si herečka Jana Andresíková, čarodějnice z Arabely, lejdy z Kameňáků, skvělá česká dabérka a kantorka zoufá dál! Rodina na ní kašle a dokonce i na Vánoce ji nechala na pospas.

Andresíková, která v dubnu oslaví 75. narozeniny, chtěla být své dceři a vnoučatům blíž. Prodala dům u Davle a před pěti lety se pustila do stavby jiného, nedaleko Mělníka. Hned za rohem bydlí rodina. Jenže, když se herečka nastěhovala, nastalo peklo.

„Prostě se ke mně nezachovali hezky. Zřejmě jim šlo jen o peníze a o to, že jim ten barák, až umřu, zůstane. Nikdy bych nevěřila, že se k vám vaši nejbližší mohou takhle zachovat," postěžovala si Jana Andresíková, pro kterou to nebylo první zklamání v životě.

„Už před lety dceřin manžel naléhal, abych vše prodala, šla do domova důchodů a peníze jim dala. Chvíli jsme se nevídali. Pak ale přišli s tím, že mě chtějí mít blíž u sebe a chtějí se o mě starat. Mělo mi dojít, že je to asi jinak...," stýská si dabérka Whoppi Goldberg a dalších rolí.

Teď je ob ulici od rodiny, s kterou se nevídá. Má několik vnoučat, z nichž většina na ní kašle, stejně jako dcera. "Nechápu to. Jana jim tolik pomohla, a i když se k ní nechovali dobře, pořád je milovala. No a pak jim zase uvěřila. Bohužel zůstala sama. Nemít svou sestřenici a pár přátel, byla by opravdu sama. Má deprese, zdravotně na tom není dobře. Zasloužila by si klidný důchod a trochu radosti a ne tohle," svěřila se jedna z jejích známých.

„Nejhorší je ta samota, to je ubíjející. Pár let už takhle funguju, ale myslela jsem si, že se to změní! Bohužel," říká Andresíková.

Ta ale i přes velké životní peripetie, které by vydaly na život pěti lidí, neztrácí naději. Dům za Prahou chce prodat, koupit si v metropoli malý byteček, aby byla na dosah lékařům a hlavně lidem a přátelům. A mohla třeba i ještě trochu pracovat. Například učit rétoriku, tak jak to celé roky dělala.

Když byla mladá, dceru vychovávala sama. Nepovedená manželství ji přesvědčily, že s muži to není jednoduché. Ten poslední, třetí manžel ji roky psychicky týral. Odstřihl od přátel, od práce. Nesměla nikam, jen na zahradu. "Jednoho dne, jakoby nic, když se mnou promluvil tak čtyři slova za den, se mě z ničeho nic zeptal, jestli chci kafe. Když jsem kývla, odešel. Z pokoje se ozvala taková tlumená rána, jak když otevíráte šampaňské. Zastřelil se tam. Byla to hrozná spoušť. Ale musím říct paradoxně, že se mi tehdy opravdu ulevilo. Byl to tyran, ale už jsem mu odpustila," podotkla herečka, které po jedné z těžkých autonehod hrozilo, že už nikdy nebude chodit.

Před několika lety si zase pádem na zem způsobila zlomeninu obou ramen. Dodnes ji trápí i další potíže, včetně problémů se zrakem. Na život ale nezanevřela. "Žiju ráda, i přes to všechno. Lítám v tom občas jak nudle v bandě, ale snažím se nepadnout na ústa. Ráda bych si třeba ještě střihla nějakou malou roličku, nějakou roztomilou šílenou bábu nebo čarodějnici," usmívá se laskavě Jana Andresíková.

Život se s ní nemazlil. Herečka Jana Andresíková (74) si prošla mnoha hrůzami. Odcizila se s dcerou, kvůli nehodě jí hrozilo, že už nebude chodit, manžel ji roky trýznil a nakonec si sám vzal život. Naštěstí nelehké situace Andresíková zvládla, ačkoliv si několikrát chtěla sáhnout na život...
📷
3
fotografie
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Prachařová ukázala obrovská prsa

Styl

Banánová slupka je neuvěřitelně užitečná

Dům a zahrada

Vyrobte si originální památku. Vypracujte těsto na otisk dětské ručičky

1. Zpěvačka Victoria Velvet má nádhernou dceru! Annabelle se předvedla v roli modelky

2. Serena Williams se pochlubila svým gigantickým snubním prstenem!

3. Herečka Julia Stiles se stala matkou!

4. Překrásná herečka Jennifer Lawrence je opět sama!

5. Herečka Gwyneth Paltrow se zasnoubila!