Další přestřelka mezi Ruskem a Ukrajinou. Tahle je hodně tvrdá

Ukrajina vrací úder
 Zprávy 
03. ledna 2016 04:30 / Shutterstock
  1   4
Nejnovější

Putin telefonicky děkoval Trumpovi

Ukrajina vrací Rusku úder. V reakci na ruský zákaz dovozu ukrajinských potravin zveřejnila Ukrajina seznam potravin, na které platí zákaz dovozu z Ruska, a to s účinností od 10. ledna. Vyplývá to z dekretu, který včera zveřejnila na své webové stránce ukrajinská vláda.

Zákaz bude zahrnovat maso, ryby, zeleninu, ovoce a mléčné výrobky. Obdobný zákaz vstoupil v platnost 1. ledna v Rusku. Reciproční opatření byla přijata poté, co se Ukrajina rozhodla zavést dohodu o volném obchodu s Evropskou unií. Rusko, které bylo proti, uvedlo, že jeho zákaz dovozu ukrajinských potravin je potřebný, aby chránil vnitřní ruský trh.

Kolotoč "vzájemných opatření" Ukrajiny a Ruska tedy nabírá na obrátkách. Z posledních průzkumů však vyplývá, že podobná embarga kupodivu neubírají Putinovi na kladných bodech a Vladimir Vladimirovič se i nadále těší nebývale vysoké podpoře. Po útocích na ruské letadlo v Turecku dokonce vzrostla nejenom jeho obliba, ale v zemi se prohloubily i proruské nálady. Rusové dobrovolně, bez nátlaku a houfně odmítají jak turecké potraviny, tak i turecká přímořská letoviska.

Je tedy téměř jisté, že ani embargo Ukrajiny na dovoz ruských potravin se na stoupající popularitě vládce Kremlu nijak negativně neodrazí.
jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kráska Nikol Buranská ukázala všem spodní prádlo!

Styl

Inspirace na zajímavé technické dárky pro muže

Dům a zahrada

Dárek lze zabalit do vlastnoručně vyrobené krabičky. Je to hračka

1. Modelka Jitka Nováčková vyměnila českou zimu za exotickou dovolenou!

2. Nikol Švantnerová utekla před vánočním stresem do Paříže!

3. Herečka Amy Schumer se toho nebojí! Na Instagramu ráda vystavuje své nedokonalé tělo!

4. Eliška Bučková ukázala luxusní opálené tělíčko, které si hýčká rybář Jakub Vágner

5. Manželka Tomáše Kluse pořádně dře na své postavě!