خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zatloukat, zatloukat, zatloukat!, radí psycholog • Zprávy / inStory.cz
 

Zatloukat, zatloukat, zatloukat!, radí psycholog

Není nic horšího, než když vyhrajete miliardový balík.
 Zprávy 
19. května 2015 03:00 / Facebook.com
  8   0
Nejnovější

Tomáš Sokol kritizoval nápad Pirátů prolomit mlčenlivost advokátů

خرید vpn خرید vpn خرید vpn
I když se zdá, že vyhrát dvě a půl miliardy je to největší terno, jaké může člověka v životě potkat, psychologové říkají, že to tak vůbec nemusí být. Naopak, je-li částka tak extrémně vysoká, může člověku přivodit víc problémů než radosti.

Dvě a půl miliardy korun vyhrál tento týden v loterii Eurojackpot člověk z České republiky. Co ho čeká v následujících dnech? Budete se možná divit, ale spíš než bezstarostné chvíle, mu hrozí poměrně velký stres, obava, starosti, pokud ne přímo infarkt. Buď musí začít žít ve lži a nikomu z příbuzných, blízkých a známých ani slůvkem neprozradit, co se mu přihodilo, nebo se bude chtít pochlubit a podělit o svůj úspěch a pak mu nastanou perné chvíle.

Ze zkušeností psychologů se kolem výherce rázem objeví plno lidí, kteří budou žádat finanční pomoc nebo nabízet radu, jak s vyhranými penězi naložit. Najednou má výherce také nové příbuzné a nejlepší přátele, o kterých předtím třeba vůbec nevěděl. Balíku peněz nebo aspoň části z nich se budou chtít zmocnit různí lidé. Půjdou na to všelijak. Třeba i podvodem nebo krádeží.

Psychologové proto radí výhru tajit a rozhodně nezačít utrácet ve velkém a hned. Všechno si pečlivě promyslet. A v tom je další problém. Málokdy se totiž stane, že balík peněz vyhraje někdo, kdo s nimi dokáže hospodařit. Jenže když požádá o pomoc finančního poradce, musí s tajemstvím ven. K závidění ale není ani situace, kdy musí člověk výhru před okolím zatloukat a tvářit se jakoby nic. Znalci lidské duše tvrdí, že tento postoj sice uchrání bezpečí výherce, zároveň ho ale uvrhne do velké samoty.

Samostatný problém pak tvoří rozkoly s příbuznými a partnery, když se nedokážou domluvit, co se s financemi udělá a kdo kolik dostane na útratu. Stát se může i to, že vztah, který fungoval dřív také díky vzájemné finanční závislosti jednoho partnera na druhém, se rozpadne, protože závislost pominula.

Psychologové varují i před tím, když si člověk, který žil relativně střídmě a při zemi, chce naráz splnit všechny své sny současně. Ani to nemusí nepřipravený organismus či psychika ustát. Studie, která byla na toto téma už před lety provedena, ukázala, že drtivá většina těch, kdo k bohatství přišli nečekaně a vlastně nezaslouženě, o své peníze poměrně brzy přišla a skončila na mizině.

Když toto všechno víme, můžeme vůbec člověku z Chrudimska jeho dvě a půl miliardy závidět?
tok | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Populární britský zpěvák Mika natočil klip, jaký byste od něj asi nečekali!

Styl

Dostaňte do dětí vitaminy. Prozradíme jak

Dům a zahrada

Z proutí nemusíte plést jen pomlázku, vyrobte si z něj nádherný plot

1. Eliška Bučková: Nejdřív make-up a pak pocení ve fitku

2. Kateřina Stočesová a další osobnosti se svými dětmi se nahrnuly do kina

3. Owen Wilson: Hollywoodský herec zavinil evakuaci hotelu. Víme proč

4. Petra Vraspírová si Vojtka vzít nechce

5. Seriálová kráska sexy jako nikdy předtím!