دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Co dělal Jágr s vlky na hřbitově?

Touto koláží se pyšní čeští putinovci. Jágr na Olšany zřejmě přibruslil a vítala ho Le Penová.
 Zprávy 
12. května 2015 04:30 / Facebook.com/protiproud.parlamentnilisty.cz
  68   8
Nejnovější

Zůstanou důchodci bez peněz? Systém výplaty penzí může brzy zkolabovat

Náš nejslavnější hokejista Jaromír Jágr se přijel pomodlit spolu s ruskými motorkáři, kteří si říkají Noční vlci, na Olšanské hřbitovy. Co tato zpráva pro nás znamená?

To, že když někdo hraje i po čtyřicítce skvěle hokej, tak je zkrátka skvělým hokejistou. Nebo je nutné z toho vyvozovat něco víc? Třeba že údery do hlavy si vybraly svou daň? To snad ne. Jágrův mozek je zcela jistě v pořádku a jeho názor je zkrátka takový, jaký je. Má na něj právo stejně jako Jiří Vyvadil a další jiní.

Demokracie je v tomto úžasná. Lidé v ní mohou realizovat svůj vkus či nevkus nejen v oblékání, ale taky v umění, v architektuře nebo v politice. A nehrozí jim za to vězení. To by se třeba před třiceti, čtyřiceti lety stát nemohlo.

Proč měl Jágr potřebu vyjádřit Nočním vlkům své sympatie, nevíme. Můžeme se jen dohadovat z toho, co kdy médiím o sobě řekl. Souvisí to s jeho pravoslavím? "Vnitřní svět Jaromíra Jágra je zvláštní a mnohostranný," napsal o něm před pár lety časopis Týden. "Ač věří na reinkarnaci či mimozemšťany, zároveň je silně pobožný a je členem křesťanské pravoslavné církve." Jak to jde všechno dohromady? Inu, žijeme v době, kdy se kombinuje dříve nekombinovatelné, prolínají se styly, mísí se žánry, tak proč si nevytvořit taky nějaký náboženský koktejl podle vlastní chuti?

Tedy, na stížnosti některých diskutujících, proč zůstalo Jágrovo setkání s ruskými motorkáři na Olšanských hřbitovech bez povšimnutí médií, se dá jednoduše říct, proto, že Jágr není naštěstí žádný významný politik ani myslitel ani duchovní vůdce. Zajímá nás, jak rychle bruslí, jak kombinuje, taktizuje a jak je důrazný před bránou na ledě. Za bránou hřbitovní ať si dělá, co chce, pokud tedy neničí náhrobky.

Tvořit si modly ze sportovců a brát je jako svůj vzor ve všech ohledech jen proto, že jsou ve své branži úspěšní, se totiž nevyplácí. Jako odstrašující příklady nám mohou posloužit borci jako běžec Oskar Pistorius, boxer Mike Tyson, basketbalista Kobe Bryant, hráč amerického fotbalu Michael Vick nebo fotbalový idol Abdulah Chaib, pod jehož vlivem se rozhodla parta norských mladíků odjet bojovat a bohužel i zemřít za Islámský stát...

Ale zpátky do naší země. Dovedete si představit, že by v době, kdy jedinou vládnoucí stranou u nás byla ta komunistická (řízená z Kremlu), přijela delegace amerických motorkářů podporovaných tamním prezidentem připomenout výročí osvobození Plzně? Když připustíme zcela naivní představu, že by se vůbec dostali přes naše hranice, tak si představme, že by se s nimi chtěl někdo z Čechů setkat, natož pomodlit! Skončili by za mřížemi asi všichni zúčastnění včetně těch, kteří šli náhodou kolem nebo jen o akci věděli a neoznámili ji veřejné bezpečnosti.

A teď pár vět z Wikipedie. Nejstarší motorkářský klub Noční vlci v současnosti řídí přítel ruského prezidenta Vladimira Putina, Alexandr Zaldostanov přezdívaný Chirurg. Ačkoliv se klub označuje za apolitickou organizaci, aktivně Putina podporuje a je s ním v kontaktu. Klub má asi 5000 členů a řídí se přísným vojenským řádem. Ruští liberální novináři klub označují za gang radikálních nacionalistů a násilníků vyznávajících agresivní formy pravoslavné víry.

Nakolik je s těmito chlapíky myšlenkově či jinak propojený Jaromír Jágr, nevíme. Vypadá to ale spíš tak, že prostě přišel do chrámu Zesnutí Přesvaté Bohorodice ve chvíli, kdy tam byli vlci, a putinská propaganda se to teď snaží prodat. Tomu by nasvědčovala i skutečnost, že na webu není k vidění žádná jejich společná fotka, jen fotomontáž.

Jinak ale ať si Jágr myslí a vyznává, co chce, pokud tím nepřekračuje zákon a neubližuje jiným. A přejme mu to štěstí, že může svobodně svou víru praktikovat a mluvit o ní a nemusí kvůli tomu sedět ve vězení jako třeba trenér slavného Emila Zátopka Jan Haluza.
tok | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ostrava zažije obrovský svátek módy, na který zve patronka Simona Krainová!

Styl

Vztahová ponorka, jak jí rozeznat a nepropadnout jí

Dům a zahrada

Čištění zubů ultrazvukem

1. Z herečky Patricie Solaříkové se začíná pomalu, ale jistě stávat hodně nebezpečná kost!

2. Luxusní oáza klidu: Takhle si žije česká supermodelka Hana Soukupová

3. Vašek Noid Bárta překvapil! Podívejte se, jaké má svaly!

4. Jane Fonda vám vyrazí dech! Tři měsíce před osmdesátkou vypadá božsky!

5. Kam až tohle zajde? Zdrogovaný Koptík vypisuje erotické básně o Gregorové!